11 Nisan 2021 Pazar

ANTALYA’DA KAN DONDURAN CİNAYET!

Antalya’da geçen yıl Ocak ayından bu yana kayıp aranan S.E’nin (54) öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayet zanlıları O.Y ve M.Y kardeşlerin, E’yi öldürdükten sonra parçaladıkları cesedini, annelerinin evinin bahçesindeki foseptiğe attıkları belirlendi.

Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi’nde oturan S.E’den haber alamayan Diyarbakır’daki annesi Sultan Akan, geçen yıl 9 Ocak günü polise kayıp başvurusunda bulundu. S.A’nın oğluyla en son 8 Ocak’ta görüştüğünü bildirmesi üzerine harekete geçen ekipler, E.’in yalnız yaşadığı evde inceleme yaptı. Ekiplerin yaptığı arama çalışmalarında S.E’ye ait bir ize rastlanmadı.

Dosyanın Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne devredilmesi üzerine olayı araştırmak üzere özel ekip kuruldu. Ekipler, S.E’nin en son O.Y ve M.Y kardeşler ile görüştüğünü belirledi. Yapılan teknik inceleme sonucu kardeşlerin, S.E’nin kaybolduğu tarihte Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi civarında olduğu saptandı.

S.E’nin öldürülmüş olabileceğini değerlendiren ekipler, iş makineleriyle bölgedeki ormanlık alanda 300 ayrı yeri kazdı.

Ekipler bugün de kardeşlerin Döşemealtı’nda oturan annelerinin evine gitti. Çevrede inceleme yapan ekipler, bahçedeki foseptikte S.E’nin cesedini buldu. Cesedin, parçalanarak fosseptiğe atıldığı belirlendi.

İTİRAF ETTİLER

Yaşanan bu gelişme üzerine gözaltına alınan kardeşler, cinayeti itiraf etti. Olay yerine getirilen O.Y, cinayetle ilgili polise ifade verdi. İlk belirlemelere göre taraflar arasında para anlaşmazlığı olduğu, cinayetin de bu nedenle işlendiği kaydedildi.

Foseptikte bulunan ceset parçaları, itfaiye ekipleri ve polis tarafından çıkartılmaya başlandı. Cesede ait parçalar, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.