28 Ocak 2021 Perşembe

KAYSERİ, VALİSİNE SAHİP ÇIKTI

Kayseri’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine 19 Mayıs Salı günü saat 19.19’da Kocasinan ilçesi Fevziçakmak Mahallesi Fuzuli balkonlarına çıkan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla  İstiklal marşımızı okumaya başladıkları sırada bir apartmanın balkonunda yabancı bir ülkeye ait bayrağın asılı olduğunu gördüler. Bazı ulusal medya kuruluşlarının konuyu saptıran ve Kayseri’ye yönelik eleştirileri ise vatandaşların tepkisine yol açtı. Kayseri Halkı, Vali Şehmus Günaydın’a sahip çıktı.

Kayseri’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na gölge düşürmek isteyen İran Uyruklu bir vatandaş balkonuna İngiltere Bayrağı astı. Olayın büyümemesi ve vatandaşların tepkisinin artmaması için şahıs gözaltına alındı. Sosyal medyada bazı kullanıcılar ve bazı ulusal medya kuruluşları ise konuyu bambaşka bir boyuta taşıyarak Kayseri’yi ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ı hedef aldı.

Kayseri Halkı ise, göreve geldiği günden beri halkla iç içe olan ve halkın sorunlarını çözen Vali Günaydın’ı yalnız bırakmadı. Bir vatandaş: “Olayı neden Kayseri diye yansıtıyorsunuz kardeşim. Emniyet ihbar üzerine almış şahsı. Neden koca bir şehri hedef tahtasına koyuyorsunuz. Neden insanları , şehirleri ayrıştırıyorsunuz. Hani siz milli bir gazeteydiniz. Hani her şey vatan millet içindi. Bu mudur sizin vatan millet sevginiz. Yazıklar olsun” dedi.

Bir başka vatandaş ise: “Özellikle 19 Mayıs’ta herkes balkonuna Türk Bayrağı asarken sen dikkat edeceksin balkonuna ne astığına… Havlu kurutuyormuş… Türkiye’de yaşa, İranlı ol, havlun İngiliz Bayrağı olsun” diyerek tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.