28 Ocak 2021 Perşembe

SON DAKİKA! İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA ETTİ

SON DAKİKA! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, istifa ettiğini duyurdu. Sokağa çıkma yasağının hassasiyetle yönetildiğinin altını çizen Soylu, kısıtlama kararının ardından ortaya çıkan görüntülerin sürece yakışmadığını dile getirdi.

Soylu yaptığı açıklamada: ”

Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik  hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda,

böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum… Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun…” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.