28 Ocak 2021 Perşembe

VATANDAŞLARDAN, BÜYÜKKILIÇ’A IHLAMUR KÖPRÜSÜ ÇAĞRISI

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından fırsata çevrildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki yollara asfalt çalışması yapılmasının ardından Kayserili vatandaşlar sosyal medya üzerinden Kayseri’de farklı noktalarda da bozuk yolların düzeltilmesini istedi.


Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması boyunca Kayseri Büyükşehir Belediyesi yollarda asfalt çalışması, çocuk parklarının dezenfektesi ve düzenlenmesi gibi birçok alanda hizmet verdi. Cumhuriyet Meydan’ındaki yollarda asfalt çalışması yapıldı. Kayserili vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’ndan ziyade Ihlamur Köprüsü, Yeni Sanayi, Anayurt, Tren Yolu Üst Geçidi, Talas’ın bazı mahalleleri, 27 Mayıs Caddesi, Mimar Sinan Köprüsü, Sivas Caddesi, Eskişehir Bağları ve Kartal Bulvarı’ndaki yollarında asfaltlama çalışması yapılmasını istedi.


“VİRÜSE GEREK KALMADAN PİSLİKTEN ÖLECEĞİZ”
Asfalt çalışmalarının yapıldığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a vatandaşlar talepte bulundu. Vatandaşlar yoğun olarak Kocasinan’da Ihlamur Köprüsü, Yeni Sanayi ve Anayurt Bölgesi’nin de asfaltlanmasını istedi. Mahallelerindeki umumi tuvaletlerin kirli olduğunu söyleyen bir vatandaş: “Meydan zaten tertemiz, mahalleler pislik içerisinde. Bir gelin görün, bizlere hak vereceksiniz. Umumi tuvaletlerin temizliği yapılmıyor. Böcekler ve pis kokulardan dolayı duramıyoruz. Başkanım, virüse gerek kalmadan pislikten öleceğiz” ifadelerini kullandı.
Bir başka vatandaş ise Ihlamur Köprüsü’nün yollarına değinerek: “Başkanım bir de Ihlamur Köprüsü’ne bakın. Emin olun meydandan önce orayı yapma kararı alacaksınız. Köy yollarından daha beter” dedi.

“HALK ÇALIŞANI UNUTMAZ”
Sosyal medya paylaşımına teşekkür mesajı yazan vatandaşlarda vardı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a vatandaşlar hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Bir vatandaş: “Allah işinizi rast getirsin. Bu halk çalışanı hiçbir zaman unutmaz. Her daim sizinle birlikte olur. Allah kolaylık versin” dedi.
Bir başka vatandaş ise: “Sayın Başkanım, kolay gelsin. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Şahsım adına tüm çalışanlarına emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.