17 Ocak 2021 Pazar

BALKAYA DERNEĞİ’NDEN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI

Kayseri’de faaliyet gösteren Balkaya Derneği, pandemi sürecinde azalan kan bağışı sebebiyle kan verme etkinliği düzenledi. Kan bağışına çok sayıda dernek üyesi destek verdi. Balkaya Derneği Başkan Yardımcısı Dursun Balkaya, bundan sonraki süreçte kampanyayı geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de ilk vakanın 11 Mart tarihinde görüldüğü covid-19 kan bağışlarını da etkiledi. Düşen kan bağışından dolayı azalan stoklara Kızılay yetkilileri destek istedi. Kayseri’de faaliyet gösteren Balkaya Derneği’de ikincisini düzenlediği kan bağışı etkinliğinde Kızılay’a kan verdi.

Kan bağışı etkinliğini geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen Balkaya Derneği Başkan Yardımcısı Dursun Balkaya: “Tam 6 ay önce ilk kez Balkaya Derneği olarak kan bağış kampanyası düzenlemiştik. 6 ay sonra ikincisini gerçekleştiriyoruz. Kan ver, hayat kurtar diye çıktığımız bu yolda daha nice kan bağışları yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz hem vatandaşlarımıza hem de üyelerimize kan bağışı alışkanlığı kazandırmak. Dünyaca sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde covid-19 dolayısıyla kan stoklarında azalmaların yaşandığını biliyoruz. Bizde bu duruma duyarsız kalmadık ve bu projeyi düzenledik. Her verdiğimiz kanın bir hayat kurtarmasını temenni ediyoruz. Bir önceki programda yanımızda olan fakat şu an aramızda bulunmayan değerli büyüğümüz Erol Balkaya’yı da saygıyla anıyorum. Katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kan verme etkinliğinden dolayı Kızılay yetkilileri Balkaya Derneği’ne teşekkür belgesi ve günün anlamına özen olarak plaket takdiminde bulundu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.