8 Aralık 2023 Cuma

BAŞKAN YAVUZ: “HAİNLERE HESABI SORULACAK!”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, dün İstanbul İstiklal Caddesinde meydana gelen patlamaya ilişkin basın açıklaması düzenledi. Başkan Yavuz, teröre destek veren hainlere gereken dersin en kısa sürede verileceğini söyledi.

Dün saatler 16.20’yi gösterirken Suriye uyruklu bir kişi tarafından İstanbul’un kalbi İstiklal Caddesinde bomba patlatıldı. 6 sivilin hayatını kaybederken 2’si ağır 81 kişi ise yaralandı. Ülkeyi yasa boğan saldırıya ilişkin Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, bir basın toplantısı düzenledi. Hainlere yaptıklarının hesabının sorulacağını ifade eden Yavuz; “13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul / Taksim / istiklal Caddesinde meydana gelen menfur patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak ve kaos çıkarmak için alçaklıktan medet umacak kadar küçülen hainler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. İstanbul’a düşen ateş sadece İstanbul ‘da değil ülkemizin her köşesinde yanmıştır, acımız ve kederimiz ortaktır. Çocuklara, masum canlara kıyacak kadar alçak olan vatan hainlerine yaptıklarının hesabı en kısa zamanda ve en sert şekilde sorulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizlere bu acıyı yaşatanlara, bu ve bunlar gibi vatan hainlerine misliyle karşılığını verecek, dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu mücadeleyi bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğiz ve özellikle bize dost gibi görünen, teröristleri kendi ülkelerinde saklayan, hainlere her türlü desteği veren gerek içimizdeki gerekse dışımızdaki hainlere en ağır şekilde derslerini vereceğiz.

Biz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak bu menfur olay karşısında yaşadığımız derin üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyoruz. Gün; birlik ve beraberlik olma günüdür. Acıyı paylaşma günüdür. Başımız sağolsun… Vatan sağolsun…” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.