30 Mayıs 2023 Salı

KAYSERİ KOM, DOLANDIRICILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, tespit ettiği 4 şahsı nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına aldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, ticari iş ve işlemlerde çek, senet, alım ve satım konusunda usulsüzlük ve dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 4 şahsı nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına aldı. Kayseri’de Mangal 38 ismini değiştirerek Auto 38 olarak Erkilet Bulvarında oto alım satım üzerine faaliyet gösteren şirkette G.Y, S.Y, A.Y ve R.Y isimli şahıslar, KOM ekiplerinin titiz çalışmaları ile kaçamadan yakalandı. Şüphelilerin iş yerinin aranması sonucu 787 Bin TL, 15 Bin Euro, Bin 372 araç satış sözleşmesi, 107 adet tapu, 70 adet çek, 1 adet ruhsatsız tabanca, ajandalar ve dijital materyaller bulundu.

KOM’dan alınan bilgilere göre benzer şekilde il içinden ve il dışından yaklaşık 200 mağdurun daha olabileceği değerlendiriliyor. Nitelikli dolandırıcılık nedeniyle elde edilen haksız kazancın yaklaşık 100 Milyon TL olduğu ve gelebilecek mağdurlarla bu rakamın 300 Milyon TL civarında olabileceği öngörülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.