1 Aralık 2022 Perşembe

KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ MALİ GENEL KURULUNDA GERGİN ANLAR

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Olağan Mali Genel Kurulu, gergin başladı. Önceki dönem kooperatif Başkanı Vedat Ali Özışık’ın, genel kurulun yapıldığı stadyuma girmek istemesi ve polisin müdahalesi gerilim yaşanmasına sebep oldu. Sinir krizi geçiren Özışık’a sağlık görevlileri müdahale etti.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi 69. Mali Genel Kurulu, Kadir Has Stadyumu’nda yapıldı. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay’ın kürsüde konuştuğu sırada Çiftçi Hareketi Lideri eski Başkan Vedat Ali Özışık, iddiaya göre konuşmalar sırasında kürsüye çıkmak istedi. Bu sırada Özışık’a polis müdahale etti. Yaşanan arbede ve sıcak hava nedeniyle Özışık kısa süre baygınlık geçirdi. Özışık’a sağlık görevlileri müdahale etti.

Genel kurul sonrası üyeleri selamlayan Kooperatif Başkanı Hüseyin Akay, genel kurulu değerlendirdi. Ortamı germek isteyenlerin olduğunu vurgulayan Akay, “Ancak çiftçimiz itibar etmedi, kendi vakarını korudu. Türkiye ve tarım sektörü, şeker çiftçisi için hayırlı olsun. Kayseri Şeker’e sahip çıkmak herkesin görevi” dedi.

Stadyuma girmek isteyen eski başkan Vedat Ali Özışıkla ilgili de Hüseyin Akay, “Ben sahaya koşarak giren birisinin olduğun gördüm. Sonradan kim olduğunu öğrendim. Geçmişte başkanlığını yapan bir kişinin toplumu gerecek, düşmanlığa sebep olacak hareketlerini telin ediyorum. Bu yanlışın bedelinin olması lazım. Emniyetimiz, adliyemiz bu kişiye haddini bildirmesi lazım. Sosyal medyadan paslaşarak insanları tahrik etmeye çalışıyorlar. Bu kurumlar herkesin oyuncağı olacak değil. Toplumu tahrik eden, geren anlayışa devletimizin buna müsaade etmeyeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Bundan sonraki hedeflerinin sorulması üzerine de Akay, “Bundan sonraki hedefimiz yatırım yapmak, büyümek, genişlemek. Kayseri Şeker’i Türkiye’nin yıldızı yaptığımız gibi Avrupa’nın da yıldızı yapmak” dedi.

Yorum

  1. Şeker fabrikasının yerini parsel parsel satacam diyememiş mi hileci düzenbaz. Vedat başkanı destekliyorum diye bana pancar ektirmeyecekmiş hodri meydan Akay bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.