Saturday , August 15 2020

MATEMATİKTE DÜNYA 1.’Sİ KAYSERİ’DEN

Kayseri’de yaşayan 2. Sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek dünya çapında online olarak yılda 6 kez düzenlenen Kanada merkezli “Caribou Matematik Yarışması”nda 35000 öğrenciyi geride bırakarak dünya birincisi oldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Kayseri Okulları 2. sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek, “Kanada Brock Üniversitesi” tarafından dünya çapında online olarak yılda 6 kez düzenlenen, 32 ülke içinde yüzlerce okuldan yaklaşık 35000 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen, üst düzey Matematik becerilerinin İngilizce sorularla ölçüldüğü, “Caribou Matematik Yarışması”nda Dünya birincisi oldu.

Kanada merkezli düzenlenen organizasyon “Caribou Matematik” öğrencilerin severek Matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlıyor. Dünya çapında online olarak düzenlenen Uluslararası “Caribou Matematik Yarışması” yılda 6 defa, 2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 kategorilerinde düzenlenirken, İngilizce, Fransızca ve Farsça dillerinde yürütülüyor. Türkiye’ de yarışmaya katılmak isteyen okullar ve öğrenciler yarışmaya bu dillerden uygun olanı seçerek katılıyorlar.

Yarışmada dünya birinciliği elde ederek başarısıyla adından söz ettiren 2. Sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek Kayseri’yi ve Türkiye’yi gururlandırdı.

HABER: SELMA KÖSEDAĞ

Hakkında Hunat TV

Sonraki

TURAN VE BÜYÜKSİMİTÇİ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ!

Önceki dönem Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Berna Büyüksimitçi ile dünya evine girdi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.