26 Eylül 2023 Salı

MEHMET YALÇIN OSB BAŞKAN ADAYLIĞINI RESMEN İLAN ETTİ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapılacak seçim öncesine Mehmet Yalçın OSB başkan adaylığını açıkladı. Yalçın, OSB için çözüm odaklı çalışacaklarını ifade etti.

Kayseri OSB’de yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde Başkan Adayı Mehmet Yalçın, adaylığını resmen ilan etti. Başkan adayı Mehmet Yalçın yaptığı basın açıklamasında, birçoğu Türkiye’ye mâl olmuş 1200’e yakın işletme ve 60 bine yakın çalışan nüfusu ile Kayseri OSB adeta orta ölçekli şehir büyüklüğünde bir merkez olduğunu ifade etti. Yalçın, “Kayseri OSB, kurulduğu günden bugüne kadar, birçok yönetim tarafından idare edilmiş ve çok büyük gelişme göstermiştir. Geçmişteki yapılan hatalardan ders çıkararak, Kayseri OSB’yi Türkiye’nin sayılı OSB’leri arasına sokabilmek için sanayicinin sırtında yük olan bir OSB değil, yük alan bir OSB olabilmek için adayız. Kendi öz kaynakları ile sanayicisine hizmet eden, kredi borçlarından kurtulmuş, borçlanmayan bir OSB hedefi için adayız. İlk kurulduğu yıllarda olduğu gibi üyelerinden aidat almayan bir OSB olabilmek için ve kimseyi ötekileştirmeyen, siyasi görüşüne, kimliğine, yaptığı işe göre değil, herkesi eşit şekilde kucaklayan farklı bir yönetim olmak için adayız” dedi.

‘ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI HAKİM OLACAKTIR’
Yaptığı konuşmada sanayicilere arsa tahsisi yapılarak yatırıma teşvik edilebilmesini sağlayacaklarını belirten Yalçın, “Kayseri OSB’nin genişleme alanlarına sahip olabilmesi, altyapı ve enerji gibi başlıklarda maliyetlerin düşürülmesi için çalışılacaktır. Üyelerimize hali hazırda sunulan tüm alt yapı hizmetlerinin iyileştirilmesi sağlanacak. Kayseri OSB’nin görev alanını dışında olan konulara ilişkin de başta belediyelerimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile çözüm odaklı çalışmalarda bulunulacaktır. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimin Demokratik bir ortamda geçeceğinden şüphemiz yoktur. Bu seçimde adaylığını açıklayan veya açıklayacak olan tüm sanayici dostlarımıza başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu seçimin sonucu ne olursa olsun kazananın Kayseri sanayicisi olacağına inandıklarını söyleyen Yalçın, bugüne kadar hizmet eden tüm başkanlara, yönetimlerine ve sanayi esnaflarına teşekkür ederek sözlerine son verdi.
Görevden uzaklaştırılan eski Başkan Tahir Nursaçan’da seçime hazır olduğunu belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.