1 Aralık 2022 Perşembe

MHP LİDERİ BAHÇELİ: “GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri’de ‘2023’e doğru adayımız belli kararımız net’ sloganıyla miting düzenledi. Mitingde konuşan MHP lideri Bahçeli, “Biz bir yere gitmiyoruz. Gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz. Hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Buğdayımız var demesinler ambara girmeyince, geliyorum demesinler Kayseri’yi görmeyince. Davetsiz gelen, döşeksiz oturmaya mahkumdur. Gelmekten gelmeye fark vardır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri’de miting düzenledi. Mitingde konuşan Bahçeli, “Kayseri Allah’a çok şükür ayaktadır. Bastığımız toprak belli, tuttuğumuz bayrak belli, mensup olduğumuz millet bellidir. Ve adı Türk’tür nitekim ezelden ebede büyük bir kültür, tarih ve medeniyet hazinesidir. Allah sizleri kem gözlerden korusun. Cumhuriyet Meydanı’nda göğüs kabartan duruşuyla bizlere daha iyisini yapma şevkini aşılayan mücadelemize destek sağlayan siz değerli kardeşlerimizi, buraya kadar gelmese de gözü, kulağı kalbi bizimle olan muhterem vatandaşlarımızı bağrıma basıyorum. Açık hava toplantımızın düzenlenmesinde emeği geçen parti teşkilatlarımızın değerli yöneticilerini ve tüm dava arkadaşlarımı bu vesileyle kutluyorum. 2023’e doğru ‘Aday belli Karar net’ temalı bugünkü toplantımıza katılan Kayserili kardeşlerimizin yanı sıra, Nevşehirli, Niğdeli, Kahramanmaraşlı, Aksaraylı kardeşlerimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

‘ZULÜM CEPHESİ, ZİLLET İTTİFAKI HEPTEN DENGE KAYBINA UĞRASIN’

Türkiye’nin geçmişinden kaçan kendine güveni olmayan, gelecek ümidi kararmış ülke durumuna düşürülmek istendiğini dile getiren Bahçeli, “Türkiye üzerinde melanet kurgusu olanların Kayseri’nin ihtişamına bakarak kendi hisselerine düşen gerekli dersleri çıkarmalarını tavsiye ediyorum. Buradan yükselen ses Türkiye’nin milli onurunu, milli haysiyetini kıyamete kadar koruma ve kollama iradesinin bir meydan okumasıdır. Türkiye geçmişinden kaçan kendine güveni olmayan, gelecek ümidi kararmış ülke durumuna düşürülmek istenmektedir. Bunun adı zillettir. Türkiye içeride ihanet, dışarıda husumet sarmalındadır. Sevr’de aklı kalmış Lozan da hevesleri budanmış, küresel cinayet şebekesinin yeni taktiklerle devşirdikleri, tanıdık iş birlikçiler eliyle, adım adım, yavaş yavaş, kademe kademe ruhumuzu teslim almalarına yönelik sinsi bir tertip devrededir. Bin yıllık vatan toprağımız üzerinde asırların kardeşlik bağlarını çözmeye yönelik makus ve menfur bir senaryo devamlı canlı tutulmaktadır. Bu yüzden tarihimizi yargılıyorlar. Milletimizi sorguluyorlar. Milli birlik ve dayanışma azmimizi kurcalıyorlar. Bunları yaparken demokrasiyi istismar ediyorlar. Hak, hukuk, adalet ve özgürlük kavramlarının içini boşaltıyorlar. Öncelikle bir tavır geliştirmemiz, bir duruş göstermemiz, bir irade beyan etmemiz geldiğimiz bu aşamada şarttır. Bu nedenle hepinize açık açık soruyorum. Kulakların pasını silmenizi ümit ediyorum. Öyle bir cevap veriniz ki, Kayseri’den dünyaya bir mesaj ulaşsın. Zulüm cephesi, zillet ittifakı hepten denge kaybına uğrasın” ifadelerini kullandı.

‘BU SÖZLERİM ZİLLET İTTİFAKINA BİRKAÇ BEDEN BÜYÜK GELİYORSA ZİYANI YOK’

Tıpkı Ergenekon’da demir dağları eriten ateş gibi Sivas’ta yaktığımız ateş, Bursa’da yayıldı, Kayseri’de körüklenip, bütün Türkiye’yi sardı diyen Bahçeli, “Önemle altını çiziyorum ki tüm gözler üzerimizdedir. Uyanık mıyız, uyuyor muyuz bunu yokluyorlar. Durgun muyuz, duyarlı mıyız, bunu kolluyorlar. Aciz miyiz, atılgan mıyız, bunu inceliyorlar. Yılgın mıyız, hıçkın mıyız bunu irdeliyorlar. Tıpkı Ergenekon’da demir dağları eriten ateş gibi Sivas’ta yaktığımız ateş, Bursa’da yayıldı, Kayseri’de körüklenip, bütün Türkiye’yi sardı. Geliyor gelmekte olan masalını anlatan münafık muhterislere sesleniyorum. Nereye geliyorsunuz? Nasıl geliyorsunuz? Kiminle gelmeyi düşünüyorsunuz? Biz bir yere gitmiyoruz. Gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz. Hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Buğdayımız var demesinler ambara girmeyince, geliyorum demesinler Kayseri’yi görmeyince. Davetsiz gelen, döşeksiz oturmaya mahkumdur. Gelmekten gelmeye fark vardır. Kahramanlar gelir, Ankara Dikmen sırtlarında Seymenler tarafından karşılanır. Zalimler gelir, Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar kovalanır. Bu sözlerim zillet ittifakına birkaç beden büyük geliyorsa ziyanı yok. 2023 ve müteakip yıllarda onları baştan ayağa giydirmesini çok iyi biliriz. Şu gaflete bakınız ki Milliyetçi Hareket Partisine kefen biçiyorlardı. Şu kifayetsizliğe bakınız ki anket şirketlerini, kiralık gazetecileri, sözde aydınları parayla yemleyip kara kampanya düzeneği kuruyorlardı. Utanmadan yalan rüzgârı estiriyorlardı. Yüzleri kızarmadan yıkım planı yapıyorlardı. Taviz ve teslimiyet döngüsüne hapsolarak yozlaşma akıntısında kürek çekiyorlardı. Hani ağustosta denize girsem balta kesmez, buz olur derler ya, aynen o durumdaydılar” şeklinde konuştu.

‘KAYSERİ’YE KUCAĞIMIZ AÇARAK GELDİK’

Seçim vaktinin yaklaşmasıyla Millet İttifakı’nın korkuya kapıldığını söyleyen MHP Lideri Bahçeli, “Yolumuz uzun, yollar çetin. Ne gam ne tasa. Sivas dedik, Bursa dedik, Kayseri’ye kucağımızı açarak geldik. İşte görsünler heybeti. İşte anlasınlar haşmeti. Varsın çılgına dönsünler. Yeter ki kalın kafalarına soksunlar şu görkemli Kayseri gerçeğini. Tanık olsunlar Milliyetçi Hareket Partisinin kuvvetine. Bizi arayan anketlerde değil, dilde, duada, camide, cem evinde, bağda, bahçede, bostanda, fabrikada, tezgâhta, tarlada, suskun ve vakur milyonların kalbinde arasın. Bizim yerimiz dolandırıcıların anketleri değil, kalemi satılmış gazetecilerin küf tutmuş köşeleri değil, Türk milletinin şaşmaz, sarsılmaz, asla tartışılmaz şahsiyetindedir. Ancak hamiyet sahipleri bu hakikatin idrakine varabilecektir. Elbette ve her zaman varlığımız Türk varlığına bin defa armağan olacaktır. Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü olan 2023’te hem cumhurbaşkanı seçeceğiz hem de 28.’inci dönem milletvekili genel seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça, zillet ittifakının, bu ittifakın yanında yöresinde tetikçilik yapanların, korkuya kapıldığı, uykularının kaçtığı görülmektedir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.