1 Aralık 2022 Perşembe

OSB DAVASI ERTELENDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile 6 yöneticinin, “zimmet” ve “kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği” suçlarından yargılanmalarına devam edildi.

Bugün 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Tahir Nursaçan ile yönetim kurulunda bulunan yöneticiler A.Ö, Ş.Ö, S.S, S.A, Ö.B, A.Y. müştekilerden bazıları ve tarafların avukatları katıldı. Basın mensuplarına kapalı yapılan duruşmada sanıkların beraatlarını istedikleri belirtildi. Mahkeme heyeti, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

Tahir Nursaçan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hakkında yürüttüğü soruşturma nedeniyle 15 Ekim 2021’de 3 ay süreliğine görevinden uzaklaştırmıştı.

AHMET HASYÜNCÜ: “KENDİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR”

Kayser Organize Sanayi Bölgesi (OSB) eski başkanlarından Ahmet Hasyüncü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile 6 yöneticinin, yargılandığı davaya müşteki olarak katıldı. Hasyüncü duruşma sonrası Kayseri Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 405 sayfalık iddianame vardı. Bu dosya önce Asliye Ceza Mahkemesine gitmişti. Bizim yaptığımız itiraz neticesinde bu davanın ağır cezayı ilgilendirdiği hususu kabul edildi. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılama başladı. İlk duruşmaya ben gelmemiştim. Biz de dosyaya müşteki olarak dahil olduk. Zarar gördüğümüzü ve Organize Sanayi Bölgesinin merkezden hiç bir yardım almadığını buradaki zararın da sanayicinin ödeyeceğini belirterek davacı olduk. Olay, lüzumsuz harcamalar, evrakta sahtecilik, seçime hile katma. Ve 79 ruhsat verme. Kendileri sanki suçu itiraf edercesine o 79 kişiye yazı yazıyorlar. ‘Şu eksiklikleri tamamlamazsanız, bu ruhsatı iptal edeceğiz’ diyorlar. Böylece kendileri hakkında suç duyurusunda bulundular. Hakim de duruşmayı 30 Haziran’a erteledi. Yargı süreci devam ediyor” açıklamasında bulundu.

“BASIN MENSUPLARI DURUŞMA SALONUNA ALINMADI”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın ve 6 yöneticisinin, “zimmet” ve “kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği” suçlarından yargılandığı davaya basın mensupları alınmadı.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve saat 13.30’da başlaması gerekirken önceki duruşmaların sarkması nedeniyle saat 14.30’da başlayan duruşma salonuna basın mensupları alınmadı. Duruşma 30 Haziran saat 13.00’e ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.