Saturday , August 15 2020

ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI TURAN: “AND İÇTİK NİCE FIRATLAR YETİŞTİRMEYE”

İzmir Ege Üniversitesi Tarih Bölümü Son Sınıf Öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadete yürümesinin üzerinden beş yıl geçti. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanlığı, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatını anlatan bir film çekti. Filmin 20 Şubat 2020 tarihinde Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan törenle izleyiciyle buluştu.

Tarihler 20 Şubat 2015’i gösterdiğinde Ege Üniversitesi’nde PKK’lı öğrencilerle şehit edildi Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Ölüm yıldönümünde gerek sosyal medyadan, gerekse yapılan etkinliklerle Ülküdaşlarının onu hiç unutmadığı gözler önüne serildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erciyes Üniversitesi Teşkilatı’da SIZI adını verdikleri filmi Çakıroğlu’nun şehadet yıldönümünde izleyiciyle buluşturdu. Yönetmenliğini Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi Mustafa Dursun’un yaptığı filmde rol alanlar da Erciyes Üniversitesi öğrenciler. Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan anma programı Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Programa Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın, MHP Kadın Kolları Başkanı Emine Özge Soysal, MHP İl Yönetimi, Ülkü Ocakları İl Yönetimi ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çözüm süreci adı verilen dönemde birçok öğrenci kılıklı vatan haininin bu ülkedeki milliyetçi gençleri hedef aldığını ifade eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan: “Bugün, Fırat kardeşimizin Ülkücü Hareket’in şehit kervanına katıldığı gündür. Eğitim yuvaları olan üniversitelerin PKK’nın yuvaları haline dönüştürülmesine, bez parçalarının sınıflara asılmasına ve PKK paçavralarının ellerde sallanmasına okul yönetiminin tepkisiz kaldığı günlerde Ülkücü Hareket’in gençlerin canları pahasına bu duruma müsaade etmemiştir. Mücadelemiz, üniversitelerde sadece eğitim verilmesi için yapılmıştır. Kanımızın son damlasına kadar da her platformda bu ülkenin bayrağının dalgalanmasını sağlayacağız. O gün Fırat kardeşimiz nasıl canından vazgeçtiyse her Ülkücü bunu yapmaya hazırdır. Bölücü örgütlere hiçbir zaman geçit verilmeyecektir. Başbuğ’dan aldığımız emirle, ferman Başbuğ’un fakülteler bizimdir. Ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’da şehadete yürüyüşüyle her Ülkücü’nün erişmek istediği mertebeye ulaşmış ve gönüllerimizde yer almıştır” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan MHP İl Başkanı Tok: “Bende yıllar önce bu okulda Tıpkı Onur Yıldız gibi üniversite başkanlığı yapmış, tıpkı Serdar Başkan gibi Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yapmış bir büyüğünüzüm. Bugün şunu gördüm, yıllarını bu davaya adamış büyüklerinde, bu davayı yeni benimsemiş genç kardeşlerimin de aynı yerde olduğunu görmek beni duygulandırdı. Bugün burada Ülkücü Hareket’in son şehidi Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anmak için toplandık. Bizim coğrafyamız Anadolu’dur. Biz burada olduğumuz müddetçe bunun bedelini 2 bin yıldır ödediğimiz gibi yine ödeyeceğiz. Topraklarımızın değerini biliyoruz. Anadolu’nun tarihini de biliyoruz, geleceğini de biliyoruz. Bizim için en iyi ülkücü okuyan ülkücüdür. En iyi ülkücü, her gün bir gazete okuyan, her hafta bir kitap bitiren, her ay bir dergi takip eden ülkücüdür. Bizim reçetemiz budur. İyi bir ülkücü olmanın temeli çalışkan ve mücadeleci olmaktır” dedi.

Ülkü Ocakları Erciyes Üniversitesi Teşkilat Başkanı Onur Yıldız: “Bugün 20 Şubat, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehit oluşunun üzerinden tam beş yıl geçti, beş koca yıl… Şehidimizi, reisimizi, kardeşimizi özlemle anıyor ve cennetten bizleri selamladığını buradan Erciyes Üniversitesi’nden hissediyor ve şeref duyuyoruz. Sonunda ölüm olsa da yürüdüğümüz yolda, tökezlemeyiz, bir an tereddütte düşmeyiz, koşar adım gideriz, doğacak kutlu yarınlara. Neydi seni bizden ayıran şey? Neydi ki şu vatan, neydi insanların canından, kanından daha çok önemsediği şey? Vatan küçük bir çocuğun herkese seni anlatmasıydı. Ve sen reis! Davaya sadakat şerefimizdir sözünün emsali, ülkücü tavır adamıdır sözünün simgesi! Unutmadık! O hain rektörü. Unutmadık seni 45 dakika bekleten kanı bozuğu. Unutmadık polise bekle diyen şeref yoksunlarını. Unutmadık seni şehit eden o hain odakları. Unutmadık karşıt görüş diyen o satılmış medyayı. Unutmadık kurt postu giymiş, mesajına, mektubuna yanıt vermeyen o çakalları. Unutmadık seni yalnız bırakanları. Unutmadık bir bildiğimiz var deyip susanları, adını dahi ağzına almayanları. Unutmayın! Fırat artık Ağrı’dan başlayıp Basra’ya dökülen bir nehrin adı değildir sadece. Bayraklaşmış bir mücadelenin, Akşehir’de doğup Ege’ye dökülen ismidir. Unutmayacağız, mahşere kadar unutmayacağız! Ama siz unutulacaksınız. Siz bizden daha çok yalnız kalacaksınız ve tarih sizi asla affetmeyecek! Sözlerimi,  şu iki mısra ile bitiriyorum. Duvarlara yazılacak adın, Ve karanlık bir gecede alınacak intikamın” dedi

Program, SIZI Filmi’nin yönetmeni Mustafa Dursun’a ve başrol oyucusu Emin Süngü’ye plaket verilmesiyle son buldu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Hakkında Hunat TV

Sonraki

TURAN VE BÜYÜKSİMİTÇİ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ!

Önceki dönem Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Berna Büyüksimitçi ile dünya evine girdi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.