17 Ocak 2021 Pazar

VATANDAŞTAN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE ÇAĞRI

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’nde bulunan Gül Parkı’na yapılmak istenen umumi tuvaletler çevredeki apartman sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Parka yakın apartmanlarda oturan vatandaşlar çocuklarının güvenliği için tuvaletin yapılmamasını istiyor.

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’nden bulunan Gül Parkı’na yapımı başlanan umumi tuvaletler çevre halkının tepkisi çekti. Çocuklarının parkta güvenle oynamasını isteyen apartman sakinleri tuvaletlerin yapımından oldukça rahatsız. Vatandaşlar, Kocasinan Belediyesi’ne dilekçe vererek başka bir yere yapılması yönünde talepte bulunduklarını dile getirdiler.

Apartman Sakinlerinden İhsan Çiçek: “Burada böyle bir tuvalet ihtiyacı nerede doğdu? Bizler çevre sakinleri olarak istemiyoruz. Çocuğumuzun özgürce ve güvenle burada oynamasını istiyoruz. Buraya tuvalet yapılması halinde ne olduğunu bilmediğimiz insanlar bu parka gelecek. Çocuklarımızın güvenliği için başka yere yapılsın. Kocasinan Belediyesi’nin kendi tesisleri çok yakın. Onun olduğu yere yapabilirler. Bizler gerekli yerlere başvurumuzu yaptık. Sonuçlarını bekliyoruz. Dileğimiz buraya yapılmaması yönünde” dedi.

Mahalle sakinlerinin istemediği bir tuvaletin buraya yapılmaması gerektiğini söyleyen apartman sakini Sami Keskin: “Bizler mahalle muhtarına da durumu ilettik. Kendisi uzakta olduğu için katılamıyor. Bakın burada kaç kişiyiz. Bizler istemiyoruz. Bu tuvaletler kimin talebi? Bunu bilmek istiyoruz. Bizler burada oturanlar olarak istemiyoruz. Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’dan burası için durdurma kararı almasını istiyoruz” diye konuştu.

Bu tuvaletin buraya yapılma sebepleri ile ilgili yetkililerden açıklama beklediğini söyleyen Apartman Sakini Mehmet Harmancı: “Bizler burada oturmak için fazla vergi veriyoruz. Burası güzel bir semt olarak gözüküyor. Bu güzelliği bu yapı yakışıyor mu? Buraya tuvaletlerin yapılmasını kim istiyorsa onlar gerekçeli bir şekilde neden yapılmasını istedikleri hakkında bir sıralama yapmalılar. Neden istiyorlar? Bizler apartman sakinleri olarak bu yapının taşlarından birer tanesini alsak zaten yapı kalmaz. 3 blok ve her blokta 60 daire var. Burada çocuklarımızın başına bir şey gelse vebalini kim ödeyecek?” ifadelerini kullandı.

Projenin şadırvan olarak başlatıldığını ve sonradan tuvalete döndürüldüğünü söyleyen Apartman Sakini Harun Alper: “Bu proje şadırvan olarak başlatıldı. Proje ruhsatına bakın şadırvan yazıyor. Ne oldu da şimdi tuvalete döndü? Böyle bir şeyi kesinlikle kabul etmiyoruz. Çocuklarımızın oynadığı yerlere hap, esrar satan insanlar dadanacak. Geceleri zaten top seslerinden uyuyamıyoruz. Buna çözüm bulunmadan buraya böyle bir girişimde bulunuluyor” dedi.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.