Pazar , Temmuz 5 2020

YKS’NİN İLK OTURUMU SONA ERDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi sona erdi. Sınava 2 milyon 437 bin 119 öğrenci katıldı.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi  Başkanlığı tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2 milyon 437 bin 119 adayın katılımıyla son buldu. Sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi bugün yapıldı. Korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen sınavda, öğrencilerin sosyal mesafe kuralına uygun şekilde binadan çıkışları yapıldı. Sınav öncesi maske dağıtılan öğrenciler sınav sürecinde maskelerini çıkartmalarına izin verildi.


Bu yıla özel olarak alınan kararla 165 dakika Sınavda baraj puanı ise 170 olarak belirlendi. Öğrenciler, içeride soruları çözerken dışarıda da velilerin meraklı bekleyişi vardı. Çocuklara dualar ettiğini söyleyen bir veli: “Çocuklarımız yoğun bir tempoda çalıştı. Dershaneler, okullar kapalıydı. Buna rağmen emek verdiler. Allah bu emeklerini boşa çıkartmasın. Kim nereyi istiyorsa, nereyi hak ediyorsa oraya yerleşsin. Sınav daha önce de yapılabilirdi. Devletimiz gerekli tedbirleri almış durumda. Allah herkesin yardımsı olsun” diye konuştu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Hakkında Hunat TV

Sonraki

1966 TURAN SPOR, SEZON ÖNCESİ MORAL DEPOLADI

1966 Turan Spor Başkanı Murat Canitez, ertelenen ligler sonrasında ilk kez takımı topladı. Sezon öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.