28 Ocak 2021 Perşembe

ÇİKOLATACILARDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Korona virüs tedbirleri kapsamında arefe gününden itibaren Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Fakat Kayserili vatandaşlar, bir bayram geleneği olan çikolata ve şeker alımlarından vazgeçmedi. Çikolatacılarda uzun kuyruklar oluştu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiye arefe gününden itibaren Ramazan Bayramı’nda  geçerli olmak üzere dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağa rağmen Kayserili vatandaşlar şeker ve çikolatacılara akın etti. Çikolatacılarda uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşların ateşleri ölçülerek sosyal mesafe kuralına uygun olarak dükkana aldıklarını belirten Çikolatacı Halil Tekir: “Yasak geldiği günden beri işlerimiz çok yoğun. Önlemlerimizi alarak vatandaşlara hizmet veriyoruz. İçeri girişlerde ateşleri ölçülüyor ve müşteriler sayılarak içeri alınıyor. Maskesiz müşteri almıyoruz. Sosyal mesafe kuralına da uyuyoruz. Virüs bayram satışlarımızı pek etkilemedi. Vatandaşlarımız yoğun olarak dükkanımıza gelerek alışveriş yapıyor” dedi.

Fiyatlara geçtiğimiz yıllara oranla zam yapmadıklarını belirten Tekir: “Bir çok sektör ekonomiden kötü etkilendi. Bizler de fiyatları arttırmadık. Hatta indirim yaptıklarımız bile oldu. Aynı şekilde kolonya fiyatlarında da fırsatçılığa gitmedik ve uygun fiyatla vatandaşlarımıza sunduk. Lokumlar 25-40 Lira, şekerler 20-35 Lira, çikolatalar ise 35-70 lira arasından satışa sunuluyor. Herkesin bayramını kutlarım. Nice sağlıklı bayramlara ulaşmamızı dilerim” ifadelerini kullandı.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.