28 Ocak 2021 Perşembe

KENANOĞLU’NDAN KAYSERİ MASASI ÇAĞRISI

İyi Parti Melikgazi Belediyesi Grup Başkan Vekili Adnan Kenanoğlu, Kayseri’nin sorunlarına dikkat çekti. Kenanoğlu, Kayseri’de bulunan 10 milletvekilinin arasında yıl içerisinde sadece bir kez bir araya geldiklerini söyledi.
İyi Parti Melikgazi Belediyesi Grup Başkan Vekili Adnan Kenanoğlu, Kayseri milletvekillerinin daha sık görüşmesi gerektiğini söyledi. Kayseri’nin sorunlarına değinen Kenanoğlu: “Korona virüs sürecinde Kayseri’ye ayrılan bütçeyi az buluyorum. 2008’de Kayseri bütçeden en fazla pay alan beşinci ildi. Şuan ise TUİK verilerine göre yirminci il. Kayseri’ye yatırım konusunda bir şey yapılmıyor. Bu şehir daha fazla yatırımı hak ediyor. Tarım hususunda en verimli toprağı olan illerden biriyiz. İlimize tarım konusunda da teşvikler verilmeli. Kayserili üreticiler daha fazla mahsül almalı. Yerli üretimin bu kadar gündemde olduğu bir dönemde Kayserili çiftçifilerin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Benim en çok dikkatimi çeken şehir Trabzon. Trabzon vekilleri parti ayırt etmeksizin bir olup il ve ilçeler için yatırım desteği alıyor. Değim yerindeyse bir Karadeniz Lobisi var. Kütahya aynı şekilde. Küçücük bir şehir, yılda 1.2 milyon yolculu havalimanı var. Kayserili vekiller ise yıdla bir kez bir araya geliyor. Ziraat odası temsilcileri geliyor. Sadece Dursun Ataş ve Baki Ersoy ilgileniyor. Diğer vekiller neden aynı hassasiyeti göstermiyor?” dedi.
Belediyecilik anlamında particilik gözetmeden başarana hakkının verilmesini söyleyen Kenanoğlu: “Başarılı belediyeleri sayarken Gaziantep, Ankara, İstanbul, Mersin gibi şehirleri sayıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesine bakıyoruz, borçlarından dolayı projeleri asla gerçekleşmeyecek. Oysa bu projeler seçim vaadi olarak verilmişti. Bende bir Kayserili olarak, Melikgazi Belediyesi İyi Parti Grup Başkan Vekili olarak bayram sonrasında hiç beklemeden 10 vekilimizin il başkanlarıyla birlikte bir Kayseri Masası kurmalarını talep ediyorum. Medyada da birlik ve beraberlik fotoğrafları vererek Ankara’da Kayseri Lobisi’nin hayata geçirilmesini talep ediyorum” diye konuştu.
HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.