30 Mayıs 2023 Salı

4. ISTCOOK FEST 2022 VE AVADER’DEN 16.YIL KUTLAMASI

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) önderliğinde, Avrasya Aşçılar Derneği’nin 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar günü 09:00- 19:00 saatleri arası İstanbul Metropol Alışveriş Merkezi Ataşehir’de iki gün olarak düzenleyeceği “4. İstanbul Aşçılar Festivali (İSTCOOK FEST 2022) ve AVADER’in 16.yıl kutlaması” etkinliğinde turizm ve gastronomi sektörünün paydaşları bir araya gelecek.

Festivale, AGAFED önderliğinde bağlı dernekler olan, organizasyon sahibi Avrasya Aşçılar Derneği (AVADER), İstanbul Aşçılar derneği (İSAŞDER), Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği (TUGASDER) Marmara Profesyonel Aşçılar Derneği (MAPAD), Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği, yeni kurulan Uluslararası Çikolata ve Pastacılar Derneği (UÇPAD) ve yeni kurulan Katmerciler ve Künefeciler Derneği (KATKUNDER) yer alacak.

Etkinliğe İstanbul protokolünün yanı sıra, uluslararası, ulusal ve yerel şefler, aşçılar, tedarikçiler, yeme içme üreticileri, gastronomi öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, gurmeler, meslek yazarları, akademisyenler, eğitimciler, gastronomi uzmanları, sosyal medya alan uzmanları, blogerlar, gazeteciler, turizm uzmanları, sanatçılar ve vatandaşlar etkinlikte geniş katılımla yer alacak.

Organizasyon süresince; katılımcı firmaların sunumları, interaktif gösteriler, stantlarda çeşitli ikram ve sunumlar, workshoplar ile şeflerin “Gastronomide Eğitim ve Öğretim” gibi konulardaki söyleşilerden oluşan paneller, etkinlikler yer alacaktır. Katılan misafirlere sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Avrasya Aşçılar Derneği AVADER’in Yönetim Kurulu Başkanı; Mehmet Ali Hatipoğlu, Başkan Yardımcıları; Kadir Akpınar, Ömer Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Onur Karamollaoğlu, Emrah Ulvi Yanar, İsmail Doğar, Sanem Öçal, Selin Şen, Betül Çengiz büyük özveriyle İstanbul’un en nadide sektör buluşmasına hazırlanıyor.

Etkinliğin ana sponsoru Kırıktaş Ambalaj olurken, mutfaklar sponsoru Öztiryakiler, mekan sponsoru İstanbul Metropol Alışveriş Merkezi Ataşehir olacak.

Festivale Beykent Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi katılırken etkinlik sosyal sorumluluk projesi ile de LÖSEV’e ayrılacak stant ile gelir elde etmeleri sağlanacaktır.

Etkinlik Yemek Yarışması’nın diğer bilgileri ise şöyle;

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu tarafından bu sene ilki düzenlenen ‘’Anadoludan Yemek Yarışması’’ 28/29 MAYIS 2022 Cumartesi ve pazar günü Metropol İstanbul Avm’de gerçekleşecektir. Kendi mutfak kültürümüzü yeni nesillere aktarabilmek, bu kültür mirası ürünlerimizin yapımında pratik kazanılmak amaçlı düzenlenen yarışmamızda bir büyük farklılıkta, yarışmada sunulacak yemeklerin reçete ve tarifleri ‘’1.AGAFED Anadolu’dan Yemek Yarışması 2022 ALMANATI’’ olarak basılıp kitap olacaktır.

Etkinliğin Yemek Teması: “Elazığ Yöresel Yemekleri”

Bu seneki yemek teması Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği’nin katkıları ile, “Elazığ Yöresel Yemekleri ve Elazığ Kültürü ” etkinlikleri yerini alacaktır.

Etkinlikte Kadans Project Okay Aybey sahne alarak konser verecektir. Sürpriz isimlerin katılması için görüşmeler devam etmektedir.

Organizasyonda tüm misafirlere açık büfe yemek servisi ile birçok sokak lezzetinin yer aldığı ikramlar yapılacaktır.

Etkinlik sonunda kalacak olan gıda fazlalıkları hayvan barınağına mama olarak bağışlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.