23 Mayıs 2024 Perşembe

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU, HUNAT TV ARACILIĞIYLA KAYSERİLİ VATANDAŞLARA SESLENDİ

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hunat TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Kayseri için görüştükleri konular hakkında bilgi verdi. Çopuroğlu, hafta sonu Kayseri’ye gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, Yüksek Hızlı Tren müjdesi verebileceğini de ifade etti.

Hunat TV Muhabiri Ertuğrul Atabey Ok’a özel açıklamalarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, gündemi değerlendirdi. Şaban Çopuroğlu, Kayseri yatırımlarından, teşkilat olarak yapacakları çalışmalara kadar vatandaşlara bilgilendirdi. Başkan Çopuroğlu, yakın zamanda Kayserili vatandaşlara Yüksek Hızlı Tren müjdesi verilebileceğini de ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile Hunat TV Muhabiri Ertuğrul Atabey Ok arasında gerçekleşen röportajın tamamı:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’YE GELDİĞİNDE HANGİ İSTİŞARELERDE BULUNDUNUZ?

Öncelikle size ziyaretlerinizden ötürü teşekkür ederim. Tabi seçildik derken önceden atanmıştık zaten. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu sefer de seçilmiş olduk. Tabi Cumhurbaşkanımızın teveccüh göstermesi, bu süreçte bizi layık görmesi sebebiyle teşekkür ediyorum. Büyükşehirlerde ilk kongre Kayseri’den başladı. Özellikle Kayseri’den başlatmış olması sebebiyle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Burada teşkilatımızın Ankara’daki ağırlığından sık sık bahsediyorduk. Zaman zaman programlarda bunu söylüyorduk. Sayın Cumhurbaşkanımızla, hem teşkilatla hem de Kayseri ile alakalı görüşmelerimiz oldu. Daha önceki görüşmelerimizde biz, Kayseri ile alakalı bildiğimiz doğruları, vatandaşlarımızın beklentilerini, bize ulaşan bilgileri kontrol ettikten sonra aktardık. Yüksek hızlı trendir, havaalanı projesidir vesaire… Bunları üslubu çerçevesinde Cumhurbaşkanımıza izah ediyoruz. Sizlerin aracılığıyla vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum: Cumhurbaşkanımızın sahada olan bitenin hepsinden haberi var, Kayseri özelinde de Türkiye özelinde de her türlü detaya hakim. Bizlerle konuşurken de bunu hissedebiliyoruz. Kayseri’de en önemli gündem maddesi: Yüksek Hızlı Tren. İnşallah önümüzdeki günlerde bununla alakalı bir gelişme olacağını ümit ediyoruz. Yaptığımız görüşmelerde milletvekillerimizin, teşkilat mensuplarımızın, genel başkan yardımcımızın bu konuda ciddi gayretleri var. Bu hafta sonu güzel bir müjde verileceğini, beklentilerin karşılanacağını düşünüyorum. Bunu da ilk defa, sizin aracılığınızla vatandaşlarımıza söylemek istiyorum.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ İLE YAPTIĞINIZ GÖRÜŞMEDE KAYSERİ İÇİN NELER KONUŞULDU?

Evvela başlayan projelerimiz var. Bunlardan hepinizin bildiği üzere havaalanı genişleme projesi var. Hatta zaman zaman belki latife olsun diye, belki gerçekten öyle düşünüldüğünden, “10 bin lira izdüşüm parası alındı. Herhalde bu kadar olacak?” falan diye konuşuluyordu. İnşallah bu cumartesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız kazmayı vuracak, yani temeli atacak. Ayrıca Şehir Hastanemizin önünden geçecek olan tramvay hattımız var. 6.8 km uzunluğunda. Belsin’den başlayıp Terminal- Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan  Üniversitesi ve Kumsmall Avm’ye kadar gidecek. Bunun da temeli atılacak. Bununla alakalı Kayseri ziyaretleri olacak.  Süreç başlamış olacak. Yer teslimleri yapıldı. Hatta yüklenici firma da üretime bir uçtan başladı. Hep söylediğimiz, zaman zaman da “Acaba?” sorularının olduğu Millet Bahçesi; ismi “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi” olarak Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Türkiye’nin en büyük millet bahçesi oluyor. Şu anda çalışmalar başladı. Yer teslimini geçtik, iş makineleri çalışıyor. Yoğun, hummalı bir çalışma var. Bundan sonraki süreçte, Talas’tan Furkan Doğan Yurdu’na kadar olan mesafede tramvay bağlantı hattımız vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı çalışmalar neticesinde, onun da ihalesi başladı. Kazma vurulacak yakında. Yurdun tam karşısındaki kavşak alttan geçecek, orada bir düzenleme yapılacak. Yani tabiri caizse 2021 yılının bahar aylarından başlayan bir süreçle Kayseri tam bir şantiyeye dönecek, çehre değiştirecek. Bununla alakalı epey zamandır verilen emekler var. Burada tek başımıza sahiplenmek söz konusu değil. Milletvekillerimiz, önceki dönem bakanlarımız, genel başkan yardımcımız ve mevcut bakanımız ciddi manada gayret gösteriyor. İnşallah meyvesini birer ikişer almaya başlayacağız. Çünkü Kayseri her şeyi hak ediyor. Biraz tevazunun dışına çıkıyoruz ama 17-0 gibi bir şehirde yaşıyoruz. Tüm belediyelerin Cumhur İttifakımızda olan bir belediye şehrinde yaşıyoruz. Bu da tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir durum. Allah bize, bizim dönemimize nasip etti. Bundan sonra Kayseri, Ankara’da bilinirliğinin yüksek olması sebebiyle, bundan sonra da hizmet almaya devam edecek. Bu hep beraber, el birliğiyle yapılan bir faaliyetin sonucu.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI’NIN, İLÇE BELEDİYELERİYLE NE TÜR BİR İŞ BİRLİĞİ OLACAK?

Zaman zaman ittifak belediyelerimiziz başkanlarıyla bir araya geliyoruz. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Çok uyum içerisinde çalışıyoruz. Büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve il başkanlığı olarak. Şimdiye kadar böyleydi, inşallah bundan sonra da böyle olur. Zaman zaman Ankara temaslarıyla alakalı bizlerle istişare ediyorlar. Mesela geçtiğimiz günlerde ilçemizin birinin yapılacak bir çalışması vardı. Bir yerde biraz desteğe ihtiyaç duymuşlar. Sağ olsun belediye başkanımız bizi ziyaret etti, Ankara’da gerekli görüşmeyi yaptık. Projenin hayata geçmesi noktasında ciddi bir itici güç oluştu. Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanımızla yaptığımız görüşmede o da Cumhur İttifakı belediyelerimizle alakalı aynı soruyu iletti. “Durum nedir?” diye sordu. İlçe belediyelerimizin talepleri vardı. İşte ekskavatör, çöp kamyonu, konteyner gibi talepleri vardı. “Sayın bakanım, bu belediyeler bizim belediyelerimiz biliyorsunuz. Biraz daha ilgi göstersek” dediğimizde, sağ olsun bakanımız oralara gerekli yardımı hiç aksatmadan, sürecini geciktirmeden, Kayseri’ye subjektif bakarak çalışıyorlar. Hiçbir belediye başkanımızı diğerinden ayırt etmiyoruz. Aksine, bir araya geldiğimizde muhabbet oluşuyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu muhabbetin oluşmasını sağlayan onlardır. 17 belediyemizin hepsi de bizim için özel, bizdeki yerleri ayrı. MHP İl Başkanlığımızla da koordineli çalışıyoruz. Sık sık bir araya geliyoruz, konuşuyoruz, sohbet ediyoruz. Onlarda oluşan bir beklenti, bizde oluşan bir ihtiyaç olursa karşılıklı istişare ile halletmeye çalışıyoruz. Bizim gücümüzün yettiği yerlere telefon açıyoruz. Milletvekillerimiz ve bakanlarımızla, Kayseri’nin tüm kamu yatırımlarından subjektif olarak yararlanması için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın kamu yatırımlarında geri kaldığımızı düşünmesi bizim eksikliğimiz. Vatandaş haklı. Niye haklı? Vatandaşa bizim anlatabiliyor olmamız lazım. Yapılan yatırımları tek tek anlatmamız gerekiyor. Ben de aynı şeyi düşünürüm. Vatandaş haklı burada. Örneğin, Tomarza’da yapılan bir yatırımdan, Yeşilhisar’daki vatandaşımızın haberi olmayabilir ya da merkezde yapılan bir yatırımdan İncesu’daki vatandaşımızın haberi olmayabilir. Tüm bunları kenara koyuyoruz. Bizim tüm enerjimiz, genel bütçeden Kayseri’ye ayrılan payın daha da arttırılması yönünde. Bu konuda epeyce yol aldık. Çünkü Kayseri’de birlik ve beraberlik var. Cumhur İttifakı’nda muhteşem birlik, beraberlik var. Bu enerjiyi sinerjiye dönüştürmek istiyoruz. Elhamdülillah, bir kıvama da geldik.

İL BAŞKANLIĞI OLARAK, SEÇMENE YÖNELİK HANGİ FAALİYETLERDE BULUNACAKSINIZ?

Bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. Bizim çalışma formatımız içerisinde 3 ana unsur var: Ana Kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları. Ana Kademe 30 yaş ve üzeri. Esnaf ziyaretleri, hane halkı ziyaretleri, çarşı-pazar ve ilçe ziyaretleri yapıyoruz. Ama biz, her seçim döneminde 4-5 milyon yeni oy kullanacak genç nüfusa sahibiz. Bu insanlar 2 dönem sonrasında 10 milyona ulaşıyor. Muhteşem bir güç. Bu güce kendimiz doğru anlatabilmek adına, teşkilatlarımız arasında en çok öne çıkan Kayseri. Kayseri’de bununla alakalı mütevazı bir stüdyo kurduk. Gençlerimize hitap etmek adına çeşitli videolar yapıyoruz. En son örnek olarak bir rap müziği yaptık. 2 dakika 32 saniye. Tamamı yerli ve milli, Kayseri’ye ait bir çalışma. Her şeyi burada, çok cüzi bir bütçe ile yapıldı. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza kongre ziyaretinde sunduk. Genel merkezimizde çok büyük beğeni gördü. Gençlik Kollarımız, koronadan önce ve sonra, farklı stratejik hamleler yapıyor. Zaten nüfusumuzun yarısı kadın. Kadın Kollarımız da ciddi manada her ilçemize özel organizasyonlar yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Ancak tüm enerjimizi, seçime 1 hafta kalana kadar beklemeyeceğiz, sürekli sahada kalmak şartıyla ilk günkü heyecanla devam ettireceğiz. Uzun soluklu bir iş bu. Geçen Ankara’dan gelirken, Mahzemin köyüne çat kapı uğradık. Mahalle başkanımızı ve muhtarımızı ziyaret ettik. Evlerine davet ettiler. Sohbet edip, şikayet ve sıkını varsa dinledik. Elimizden geleni çözmeye çalıştık. Oradan hemen bir esnaf ziyareti yaptık. Esnaf kardeşimiz de haklı olarak anlayamadı. “Yakında seçim falan yok” diye düşündü haliyle. Böyle bir formatta vatandaşlarımızın içinde olmaya gayret ediyoruz. Zaman hızlı geçiyor. Biz şimdi dersimize çalışmazsak, yarın çok geç olur. Kalan 3 sene uzun bir zaman değil aslında. Geldiğimizde dediğimiz gibi, tam saha press yapmaya devam ediyoruz. Sosyal medyada, her mecrada hatırı sayılır bir ağırlığımız var. Bu konuda elimizden gelen, dilimizin döndüğü, aklımızın yettiği her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sahada da birçok noktayı gezip, vatandaşlarla bire bir görüşüp, yaptığımız çalışmalar hakkında fikirlerini, yorumlarını alıyoruz. Kendileri ile alakalı sıkıntıları soruyoruz, dinliyoruz. Kalabalık gidince, vatandaş söyleyeceğini de söyleyemiyor. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince çalışıyoruz.

KAYSERİ’DE MÜTEVAZI YAPISIYLA SEVİLEN BİR BAŞKANSINIZ. BUNUN SIRRI NEDİR?

Estağfurullah. Evvela ben kendimi anlatmak durumunda değilim. Vatandaşın gönlüne, Allah yardım ederse girebilirsiniz. Ben açıkçası 17-0 diye söylerken de, kimsenin sadece çalışarak bir şey elde edemeyeceğini düşünüyorum. Allah da yardım edecek. Yaklaşık 1,5 milyon vatandaşımız var. Bu süreçte kimi görsek hatırını sormak, enerji almak noktasında çalışıyoruz. Allah da karşımıza hep iyi insanlar çıkardı. Çünkü bu milletin hakikaten mayası temiz. Düzgün insanlardan oluşan bir toplumda yaşıyoruz. Cenabı Allah yokluklarını vermesin. Samimiyetle söylüyorum, sizler de bize enerji veriyorsunuz. Birbirimize en azından yapmacık davranmıyoruz. Kısaca, gülümsemek sadakadır. Gülümsemek karşıdakine enerji verir. Bu enerjiye sizler sayesinde ulaştığımız kanaatindeyim. Kayseri’de bir birlik, beraberlik iklimi var. Bunu sağlayan MHP İl Başkanımıza, diğer il başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.