Pazar , Ekim 25 2020

Aksaray’da, Babasını Av Tüfeğiyle Öldürüp Cesedini Kamyona Saklayan Evlat Konuştu: Cinnet Geçirdim

Aksaray’da, tartıştığı babasını av tüfeğiyle öldürüp cesedini kamyonun kasasına saklayan cani evlat tutuklandı. Cani evlat ifadesinde, “Bir an cinnet geçirip ateş edip öldürdüm” dedi.

Aksaray’da, borcunu öğrenip tepki gösteren babası Ali Candan’ı (50), kız kardeşi Rukiye Candan’ın (28) gözü önünde av tüfeğiyle başından vurup öldüren ve gömmek için cesedini kamyonetin kasasına saklayan Aziz Candan (30), tutuklandı. Candan’ın ifadesinde “Bir an cinnet geçirip ateş edip öldürdüm” dediği belirtildi. Aziz Candan’ın cinayeti kimseye söylememesi için tehdit ettiği gözaltındaki kız kardeşi Rukiye Candan ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BORCUNU ÖĞRENİP TEPKİ GÖSTEREN BABASIYLA TARTIŞMAYA BAŞLADI

Olay, Cuma günü sabah saatlerinde Bağlıkaya Beldesi’nde meydana geldi. Çiftçi Aziz Candan ile borcunu öğrenip kendisine tepki gösteren babası Ali Candan arasında tartışma çıktı.

AV TÜFEĞİYLE BABASINA ATEŞ AÇTI

Tartışmanın büyümesi üzerine Aziz Candan, kız kardeşi Rukiye Candan’ın gözü önünde av tüfeğiyle babası Ali Candan’ın üzerine ateş açtı. Başından vurulan Ali Candan, olay yerinde yaşamını yitirdi.

BABASININ CESEDİNİ KAMYONETİN ARKASINA SAKLADI

Kız kardeşini ölümle tehdit eden Aziz Candan, babasının cesedini hava karardıktan sonra gömmek için bahçede park halinde bulunan kamyonetin kasasına sakladı.

TALİHSİZ ADAMIN CESEDİ KANLAR İÇİNDE BULUNDU

Gün içerisinde Ali Candan’ı göremeyen yakınları ise Aziz Candan ve Rukiye Candan’a sordu. Ancak iki kardeş, çelişkili ifadeler verdi. Aile, Ali Candan’ı çevrede aradı, ancak sonuç alınamadı. Diğer Candan ailesinin bireyleri, akşam saatlerinde bahçede park halindeki kamyonete malzeme yüklemek isteyince Ali Candan’ı kanlar içinde buldu. Ardından jandarma ve sağlık görevlilerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Ali Candan’ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

KIZ KARDEŞ, BABASINI AĞABEYİNİN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Olayın ortaya çıkması üzerine Rukiye Candan, babasını, ağabeyinin öldürdüğünü ve kendisini de ölümle tehdit ettiğini söyledi. Aziz Candan ve Rukiye Candan jandarma tarafından gözaltına alındı. Ali Candan’ın cesedi de Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından dün belde mezarlığına defnedildi.

“CİNNET GEÇİRİP ATEŞ ETTİM”

Suçunu itiraf eden Aziz Candan’ın, ifadesinde borç nedeniyle tartıştıklarını belirterek, “Bir an cinnet geçirip, ateş edip öldürdüm” dediği belirtildi. Sorgusunun ardından Aziz Candan, ‘kasten adam öldürme’ ve kardeşi Rukiye Candan da ‘suçu bildirmeme ‘ suçundan adliyeye sevk edildi. Aziz Candan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Rukiye Candan da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

Daha yeşil bir Melikgazi için ağaçlar yolda

Ekim ayına kadar yaklaşık 45 bin civarı ağaç diken Melikgazi Belediyesi, yıl sonuna kadar 60 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.