Saturday , August 15 2020

BAĞCI: “CUMHURİYETİMİZ ALTIN ÇAĞI’NI YAŞIYOR”

Av sezonu açıldığından bu yana hızla devam ediyor. Yasağın kalktığından bu yana geçen yıla göre ilgi biraz aşağıda da olsa, av malzemeleri satanlar domuz sezonuna doğru yaklaştıkça işlerin açılacağını düşünüyor. Türk silah sanayisi ise üretime ve gelişmeye devam ediyor. Silahçı Taha Bağcı, av sezonunun ilerleyen zamanda daha iyi olacağını, silah sanayimizin ise Cumhuriyet’in altın çağında olduğunu ifade etti.

Av sezonu açıldığından bu yana hızla devam ediyor. Yasağın kalktığından bu yana geçen yıla göre ilgi aşağıda. Geride bıraktığımız günlerde bıldırcın ve tavşan gibi hayvanlar için av yasağı kalkmıştı. İlerleyen günlerde ise domuzların avlanacağı günler yaklaşıyor. Geçen yıla göre ilginin daha az olduğunu ifade eden Bağcı: “Geçen yıla göre ilgi daha az. Bunun en büyük etkisi ekonomik durum. Av, insanlar için bir özel ilgi alanı diyebiliriz. Diğer masraflar düşünüldüğünde av söz konusu olduğunda insanlar hep bir sonraki ay alırız diyebiliyor. Eskiden her hafta ava gidenler şimdi iki haftada bir veya ay da bir kez gitmeye başladılar. Bıldırcın av zamanını geride bıraktık şimdi tavşan avlıyorlar. Birkaç gün sonra domuz avı başlayacak. İnsanlar tarlalarına zarar verdiği için domuzları avlama konusunda daha istekliler. Bu durumunda satışlara yansıyacağını düşünüyorum” dedi.

Silah sanayimizle ilgili olarak ilerlemenin ve gelişmenin devam ettiğini vurgulayan Bağcı: “ Bizler her geçen gün silah üretimi noktasında gelişme kat ediyoruz. Kendi sanayimize sahip çıkmalıyız. Bugün silah sanayimize sahip çıkmazsak yarın savunulacak bir şey bulamayız. Silah güçtür. Siyasi anlamda da devletler bize yaptırım uyguladığı için Amerikalı bir şirkete ya da kişiye silah satmamız zor oluyor. Fakat Malezya, Hindistan gibi ülkelere baktığımızda onların Türk yapımı silahları kullandığını görüyoruz. Bu ilerleme devam ederse silah sanayimiz gelişmeye devam edecek”

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Hakkında Hunat TV

Sonraki

TURAN VE BÜYÜKSİMİTÇİ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ!

Önceki dönem Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Berna Büyüksimitçi ile dünya evine girdi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.