20 Haziran 2024 Perşembe

BAŞKAN İNCETOPRAK, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bir toplumun ilerlemesinin; kadınıyla, erkeğiyle toplumun tüm fertlerinin, hep birlikte yücelmesiyle mümkün olduğunu söyledi.

Ülkemizin en büyük zenginliği olan genç nesilleri yetiştiren, onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılayan kişinin anneler olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak kadının hakkını bir güne sığdırmanın mümkün olmadığını söyledi. Aile yaşamında, çalışma hayatında ve toplumsal yaşamda kadının konumuna bakıldığında koşulların eşitlikçi olmadığının apaçık görüldüğünü belirten Başkan İncetoprak; “Kültürümüzde kadın hem toplumun hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadın olmanın anlam ve önemi üzerine etraflıca düşünmek, samimi bir şekilde kafa yormak ve kadınların karşılaştığı zorlukları ele almak için herkese iyi bir fırsat sunmaktadır. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar her alanda kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olmaktayız. Kadınlarımızın sosyal, siyasi ve ekonomik hayatın içinde hak ettikleri yerlere, layık oldukları mevkilere gelmeleri vazgeçemeyeceğimiz bir hedef olmalıdır. Bunun için de hepimize büyük görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki; iş başa düşünce, yağmur demeden, çamur demeden, kar-kış demeden kağnılarını aziz milletimizin bekası için seferber eden elleri öpülesi kadınlarımız vardır.  Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının, Türk analarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, hepsine en iyi dileklerimle birlikte saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.