16 Temmuz 2024 Salı

BAŞKAN KALIN’DAN AKŞENER’E ‘ÜSLUP’ TEPKİSİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Yalova’da kendisine soru soran genç kıza azarlar gibi cevap verdiği görüntüler sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, yaptığı açıklama ile eleştirerek “Kadın konusundaki riyayı bir kez daha ortaya çıkarmış” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova’da esnafları ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir genç kızın, Akşener’e uyuşturucu ile mücadeleye yönelik soru yöneltmesi üzerine genç kızın sorusuna oldukça sert bir üslupla cevap veren Akşener’in gerginliği dikkat çekmişti. MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın da bir açıklama yaptı. Başkan Kalın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Siirt’in Kurtalan ilçesindeki esnaf ziyaretinde “bulunduğunuz yer ‘Kürdistan’dır” olayına da atıfta bulunarak; “Kadınların yoldaşı, gençlerin ablası olma iddiasındaki bir karakterin; karşısında “Kürdistan” geveleyen kişiye gösteremediği fakat hoşuna gitmeyen bir soruya geliştirdiği vücut dili, ses tonlaması, özellikle “Kadın” konusundaki riyâyı bir kez daha ortaya çıkarmış” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.