Pazar , Temmuz 5 2020

BAŞKAN YAVUZ’DAN PENÇE-KARTAL HAREKATI’NA DESTEK

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, pandemi süreci ve Pençe-Kartal Harekâtı hakkında Hunat TV mikrofonlarına konuştu. Yavuz, Kandil’e Türk Bayrağı dikilene dek orada olacağımızı söyledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz; Pandemi sürecinde derneğin kapalı kaldığını fakat bu süreçte şehit ailelerini ve gazileri unutmadıklarını, her ihtiyaçlarında yanlarında olduklarını söyledi. Ali Yavuz:  “Pandemi sürecinde derneğimiz kapalı kaldı. Devletimizin talimatlarına uyduk. Fakat bu süreçte şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ihtiyaçlarını karşıladık. Gerek maske, gerekse dezenfektan temini sağladık. Derneğimiz kapalı, gönüllerimiz açıktı. Belediyelerimizden de destek gördük. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Şehitlik ziyaretlerimizde olsun, bayramda şehidini ziyaret etmek isteyen ailelere olsun gereken yardımlar yapıldı. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin 65 yaş ve üzeri olan aile bireylerine telefon açtık. Bir sorunları, sıkıntıları olursa bir telefon kadar uzak olduğumuzu söyledik. Normal hayata geçişle beraber de derneğimizi açtık. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini tamamladık. Yardımcı olan emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

KANDİL’E TÜRK BAYRAĞI DİKİLECEK

‘Pençe-Kartal Harekatı’ dahil Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün operasyonlarını desteklediklerini dile getiren Yavuz, Türk ordusu olması gerektiği yerde ifadelerini kullandı.  Ali Yavuz: “Pençe-Kartal Harekatında Allah şanlı ordumuzun yanında olsun. Bizler şehitlerimizi temsil ediyoruz. Silah arkadaşlarımız bir bayrak bir vatan uğruna can verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün operasyonlarını destekliyoruz. Dualarımız askerlerimizle. Bazen burada ne işimiz var? Diye soruyorlar. Türk ordusu olması gerektiği yerde, olması gerektiği zamanda olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Dualarımız, kalplerimiz onlarla. Kandil’e Türk Bayrağı dikilene kadar bu kararlılıkla orada olmaya devam edeceğiz. Dün kanımızı toprağa döktük, bugün şehitlerimiz, gazilerimiz döküyor. Türk Askeri her daim bu vatanı korumaya devam edecek. Allah hepsinin yardımcısı olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

HABER:SALİH ZEKİ ÇETİN

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

1966 TURAN SPOR, SEZON ÖNCESİ MORAL DEPOLADI

1966 Turan Spor Başkanı Murat Canitez, ertelenen ligler sonrasında ilk kez takımı topladı. Sezon öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.