18 Haziran 2021 Cuma

BAŞKAN YOZGAT: “ZAMLARIN TÜFADLA İLGİSİ YOK”

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şube başkanı Osman Yozgat, artan antrenör lisans fiyatlarının TÜFAD ile bir ilgisi olmadığını ve Genel Başkan ile birlikte gerçekleştirilen müdahale ile yeni bir düzenleme geleceğini söyledi.


Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı’na seçilerek güven tazeleyen Osman Yozgat, pandemi sürecinin amatör spor antrenörlerini mağdur ettiğini ifade etti. spor okulları ile pandemi sürecinde verilen açığın yeniden tamamlanacağını belirten Başkan Yozgat; “Her sektörde olduğu gibi antrenör arkadaşlarımız içinde pandemi süreci çok sağlıklı geçmedi. Amatör maçların oynanmaması işte deplasmanda ligin farklı bir şekilde hem takım sayısının hem müsabaka sayısının az olması dolayısıyla amatörden ekmek yiyen birçok arkadaşımızı mağdur etti. Arkadaşlarımız mağdur olurken bu sektörde amatör seviyede mücadele eden sporcu kardeşlerimiz, yöneticiler ve dolayısıyla herkes mağdur oldu. Arkadaşlarımızın mağduriyeti futbolun mağduriyeti demek yani amatör seviyede bilgili arkadaşlarımız takımında sporcuları eğitemedikleri için bu genel okul eğitiminde de görüldüğü gibi maalesef bir buçuk yıl oldu bilhassa amatör seviyedeki sporcularımız eğitilemiyor, dolayısıyla bu da olumsuz etki yapacak. İnşallah yakın zamanda bu süreç halledilirse yavaş yavaş başladı işte spor okullarımız boşluğu çok çalışarak kat etmek isteyecekler ama dediğim gibi pandemi bizi de çok etkiledi inşallah kısa sürede Covid-19 başımızdan gider diye bekliyoruz” şeklinde konuştu.
“YAZ OKULLARININ AÇILMASI TESİSLERİMİZİ HAREKETLENDİRECEK”
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun spor tesisini TÜFAD Kayseri Şubesi’ne kazandırmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yozgat; “Tesislerimizi bize kazandıran Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz burayı bize tahsis etti. İlk talebimiz de hiç ikiletmeden bize birçok konuda destek verdi tesisle birlikte Melikgazi Belediyesi’yle bir protokol imzaladık. Burayı alırken yani Melikgazi Belediyesi’nin spor okullarında ki futbol branşını bizim arkadaşlar çalıştıracaklar. Dolayısıyla tesisin daha hareketli bir hale gelebilmesi için dediğimiz gibi pandemi sürecinin en aza inmesi belediyenin spor okullarının açılması açıldıktan sonra da tesisin işleyişi hem de sporcularımızın görüntüsü çok güzel olacaktır” ifadesini kullandı.
“FUTBOLUN PATRONU; TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYUNU”
Antrenörlerin lisans ücretlerini Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediğinin altını çizen TÜFAD Kayseri Şubesi Başkanı Osman Yozgat; “Arkadaşlarımız arasında da bir bilgi kirliliği var şimdi şunu öncelikle söyleyelim futbolun patronu Futbol Federasyonu yani antrenör eğitimi ile alakalı gerek kurs gerek seminer her türlü sorumluluk Futbol Federasyonundadır. Bunun tüm düzenlemelerini Futbol Federasyonu yapar bize de ihtiyaç olduğunda fikrimizi sorar bize fikrimizi sunduğunda biz fikrimizi TÜFAD olarak yazılı bir şekilde bildiririz onun dışında Kayseri’de açılacak kurslarla alakalı Federasyon programını yaptıysa diyelim ki Kayseri’de bir kurs açılacak bize Kayseri’deki kurs için işbirliği teklif eder biz ona destek veririz yani burada bizim de arkadaşlarımızın bir çoğunun da bilmediği bir şey var bu fiyatların TÜFAD ile bir ilgisi yok buna rağmen biz genel başkanımız ile birlikte bir müdahale bir tavsiye yaptık yazılı olarak yani profesyonel lisans da değil ama A, B ve C diploma sınıflarında yeni bir düzenleme yapılırsa daha sağlıklı olur diye fikrimizi beyan ettik inşallah onu da değerlendirip belki bu yakın zaman da o fiyatlarla ilgili bir oynama olacak gibi gözüküyor” ifadesini kulland
ı.

HABER NACİ GÜLTEKİN ŞEKER-FOTO YUSUF ENES ÖZTÜRK

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.