21 Mayıs 2022 Cumartesi

‘Bİ DÜNYA MUTFAK’TA KAMBOÇYA TATLISI

İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Atölyesi, e-Twinnig projeleri kapsamında Fransa’da École Maternelle 58 rue Archereau 75019 PARIS okulu ile kuruculuğunu üstlendiği ‘Farklı il Farklı ülke Yemek Tarifleri’ konulu proje başlattı.

Kayseri Melikgazi İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Atölyesi, e-Twinnig projeleri kapsamında Fransa’da École Maternelle 58 rue Archereau 75019 PARIS okulu ile kuruculuğunu üstlendiği ‘Farklı il Farklı ülke Yemek Tarifleri’ konulu proje başlattı. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmeni Proje yürütücüsü Hüseyin Bozlak; “Proje kapsamında Ecole Maternelle okulunda bulunan değişik ülkelerdeki öğrencilerin velileri sınıflarında uygulamalı ders anlatırken İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencilerimiz de uygulamalı olarak atölyemizde dersleri canlı takip edecek ve yapacağız dedi. Yine bizde uygulamalı ders anlatımı yaparak Kayseri yemeklerimizi tanıtmış olacağız ‘Bi Dünya Mutfak’ sloganı ile farklı ülke yemekleri yapacağımız projemizde İlk olarak Kamboçyalı anne BOENS SARAH in pratik bir şekilde yaptığı ‘Dessert De Traopica A La Banane Et Au Laıt De Coco (Hindistan ceviz sütü ile muzlu tapyoka)’ tatlı öğrenciler tarafından keyifle uygulandı ve yapıldı. Okulumuzun ara tatilde olması dolayısı ile ilk etkinliğimizi çevrimiçi olarak izledik. Öğrencilerimiz ilk defa farklı ülke öğrenci ve velileri ile tanışma fırsatı yakaladılar bundan dolayı çok mutluyuz öğrencilerimizde çok heyecanlıydı.  Gecen sene okulumuzda ilk defa atölyemiz aracılığı ile başladığımız eTwinning etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

İstiklal Özel eğitim Meslek Okulu Okul Müdürü Osman Morsünbül ise; “Okulumuz bu sene yine geçmişte olduğu gibi projelerle yeni yıla başladı Yiyecek İçecek Hizmetleri atölyemiz önderliğinde 4 farklı e-Twinning projemiz uygulanacak Gençlik Spor Bakanlığı projemiz, TÜBİTAK projelerimiz gibi yine çeşitli projelerimiz devam ediyor. Bu proje kapsamında da okul olarak ilk defa yurt dışı ayağı olan projemizi başlatmış olduk. Öğretmenimiz ve öğrencilerimize destek veren velilerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca proje kurucu ortağı olan Fransa ekibine ve Fransa’da görev yapan öğretmen Ayşe Sönmez’e projeye duydukları ilgiden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum

  1. Huseyin bozlak

    Ilginiz icin tesekkur ederiz. Ogrencilerimiz bu haberleri gordukce mutlu oluyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.