17 Ocak 2021 Pazar

DEVELİSPOR BAŞKANI KABAK, OYUNCULARA İZİNSİZ TEKLİF GÖTÜREN KULÜPLERE SERT ÇIKTI

Korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen 2. ve 3. Lig takımları için yeni hazırlık dönemi başladı. Develispor Başkanı Ali Kabak, takımlarında yer alan oyunculara kendilerinden izinsiz teklif yapan kulüplere sert çıktı. Başkan Kabak, Develispor’da imzanın gönüllere atıldığını kaydetti.

Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Küme’de mücadele eden Develispor Başkanı Ali Kabak, yeni sezon öncesi kulüpte oynayan futbolcularına izinsizce teklif götüren kulüplere sert çıktı. Önümüzdeki sezon BAL Liginde mücadele ederlerse dahi kadroyu bozmayacaklarının altını çizen Başkan Kabak: “Geride bıraktığımız sezonda Develisporumuzun göstermiş olduğu başarı ile birlikte oyuncularımızın ismi transfer listelerinde geçmeye başladı. Futbolcularımıza diğer kulüplerden teklif gelmesi bizi mutlu eder. Ancak, halen bizim durumumuz netleşmeden hangi sporcumuz İle yola devam edip etmeyeceğimizi bilmeden futbolcumuzla görüşme yapılması çok yanlış. Amatör olarak profesyonel işler yapmak için mücadele ederken kulüp yönetimi ile görüşmeden sporcu kardeşlerimizi arayan camiaların bir birinden değerli kulüp yöneticilerine söylemek istediğim şu ki Muhattap olarak Develisporun alınmadığı yerde Futbolcu kardeşlerimize Develispordan ne aldıysanız fazlasını verelim vs. teklifler İİe futbolcu kardeşlerimizin kafalarını karıştırma sevdasında olanlara şunu özellikle belirtmek isterim ki biz ligde lider olurken bu kadroyla olduk. Kadromuzu bozmak istemiyoruz” dedi.

Yapacakları transferlerin kadro kalitesinden daha iyi durumda olmalarını gerektiğini vurgulayan Başkan Kabak: “Alacağımız oyuncunun, kadromuzdaki oyunculardan daha iyi olması lazım. Aksi halde, genç futbolcularımızın önünü kesmek istemiyoruz. Bugünlere biz bu gençlerin sayesinde geldik. Bizimle Süper Amatörde cefa çeken her futbolcu kardeşim Şartlar netleşir durumumuz kesinleşir ise Bal Liginin Sefasınıda birlikte süreceğiz. Develisporda imza gönüllere atılır. Muhattabını Develispor olarak almayan hiç bir kulübün muhattabıda biz olmayacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.