23 Mayıs 2024 Perşembe

DÜNYA ÖZEL ÇOCUKLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 

Yeneriz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Dünya Özel Çocuklar Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Yeneriz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği Dünya Özel Çocuklar Günü etkinliği öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.  Etkinlikte konuşan Yeneriz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Durmuş Hasdemir, “Öncelikle gösterimize hoş geldiniz. Bugün burada Dünya Engelliler günü vesilesiyle bulunmaktayız. 3 Aralık; Birleşmiş Milletler’ in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilmiştir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü esasında karşılaşılan sorunlarının gündeme getirileceği ve bunların çözümü için yapılabileceklerin ele alınacağı bir tarihtir” dedi.

“BU ENGELLİLİK DURUMUNU ORTADAN KALDIRABİLİRİZ”

Yeneriz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Durmuş Hasdemir, “Günümüzde yapılacak her düzenleme günün birinde engelli olma ihtimaline karşı değil de bireysel farklılıklar dikkate alınarak, toplum da yaşayan her bireyin hayatın her alanına eşit ve özgür bir şekilde erişimini sağlamak bakış açısıyla yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bizler; kararlı bir şekilde durarak, ne istediğimizi bilerek, kim senin “yapamazsın” önyargısına kulak asmayarak ve tüm zorluklara rağmen hayatın içerisinde daha çok yer alarak, bu engellilik durumunu ortadan kaldırabiliriz. Özel Yeneriz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ailesi olarak farkındalık kazandırmak amacıyla hazırladığımız gösteriyi keyifle izlemenizi diliyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, kendi yapabileceklerimizin ve gücümüzün farkında olduğumuz bir geleceğe umutla bakabildiğimiz bir gün olsun” diye konuştu.

Etkinlikte çocuklar tarafından söylenen İzmir Marşı, Atatürk Çocukları şarkısı ve zeybek gösterisi veliler ve izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Yorum

  1. Gerçekten mükemmel bir kurum çok deneyimli bir kadrosu var Allah yollarini açık etsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.