Çarşamba , Eylül 23 2020

İNCESU MARİNA, KAYSERİ’YE KAZANDIRILDI

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, ilçeye 35 bin metrekarelik yeni bir sosyal tesis kazandırdı. Belediyenin kendi imkanları ile yapılan tesiste; otopark, yürüyüş yolları, dinlenme ve piknik alanı, kapalı ve açık alan içerisinde restoran ve kafeterya hizmetleri, çok amaçlı sosyal tesis alanı, çocuk oyun alanı ve amatör balık sporu yapılacak alanlar bulunuyor.

İncesu’ya yeni bir soluk kazandıran İncesu Marina, halkın hizmetine girdi. İncesu ilçesine nefes aldıran proje için İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu Belediyesi güvencesinde ailecek güzel vakit geçirilebilecek alan olduğunu belirtti. Eylül ayından beri çalışmalarını devam ettirdiklerini belirten Başkan İlmek: “Tesisimiz 3 gün önce resmi olmayan bir şekilde açıldı. İnşallah hazırlıklarımız devam ediyor en kısa zamanda resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Alanımız 35 bin metre kare üzerine kurulu içerisinde kapalı restoranımız, kafeteryamız, 300 kişilik açık balkonumuz, çocuk oyun alanlarımız, kamelyalarımız, amatör bir şekilde olta balıkçılığı yapabileceğimiz alanlarımız mevcut. Uzun zamandır Kayseri’de bu tarz sosyal tesislerimiz ve sosyal donatı alanlarının eksikliğini biliyoruz. İncesu’muzda da böyle bir imkanımız ve fırsatımız vardı. Bunu halkın hizmetine sunmak adına yaklaşık Eylül ayından beri bu çalışmaları devam ettiriyorduk. Bugün nihayete erdirdik, bütün Kayseri halkını tesisimize bekliyoruz. Ailesiyle İncesu Belediyesi’nin güvencesinde gelip ağırlanacakları güzel bir tesis oldu” ifadelerine yer verdi.

İncesu Marina’nın açıldığı günden beri vatandaşların taleplerinin yoğun olduğunu belirten İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek: “Açılışımızı pazar günü gerçekleştirdik, o günden bu yana inanılmaz bir talep var. Talebe yetişmekte zorlanıyoruz ve eksikliklerimizi görüyoruz. Bu vesileyle bu eksiklikleri tamamlayarak daha kaliteli bir hizmeti sunmak adına çalışmalarımız devam ediyor ama benim beklentimden öte bir talep var. Demek ki Kayseri’mizde böyle bir tesise ihtiyaç varmış iyi ki yapmışız” dedi.

Gidiş ve dönüş yollarında düzenleme ve ışıklandırma yapıldığını ifade eden Başkan İlmek, Erciyes ve göl manzarasının panoramik olarak sergilenen ilk yer olduğunu söyledi. 42 kamera ile 24 saat kontrol edilen tesisin 2 Milyon liraya mal edildiğini ve ticaret değil hizmet ürettiklerini de sözlerine ekledi.

HABER: SERAP KAYHAN

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

ERTAN TAŞTAN’DAN EĞİTİME DESTEK

Ertan Taştan Mülk Ofisi sahibi iş insanı Ertan Taştan, Sarız ilçesinde eğitim gören 8’nci sınıf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.