23 Mayıs 2024 Perşembe

İŞ GARANTİLİ MESLEK KURSU KAYITLARI, 3 DAKİKADA DOLDU

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Anonim Şirketi (KAYMEK) ile Kayseri Eczacı Odası arasında imzalanan protokol doğrultusunda açılması planlanan ‘Eczacı Asistanlığı’ kurs başvuruları, sisteminin açılması sonrası 3 dakikada doldu.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç ve 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Uğur Nuri Akın’ın katılımlarıyla KAYMEK ile Kayseri Eczacı Odası arasında ‘Eczacı Asistanlığı ile Sanat ve Mesleki Kurslar Düzenlemesine İlişkin’ iş birliği protokolü imzalanmıştı. Protokol doğrultusunda kolları sıvayan KAYMEK, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Eczacı Asistanlığı’ kursu başlatıyor.

40 KİŞİLİK KONTENJAN 3 DAKİKADA DOLDU

KAYMEK, yüz yüze gerçekleştirilecek kurs için kayıt alma sürecini başlattı. 40 kişilik kontenjan, sistemin açılmasıyla birlikte 3 dakika içinde doldu. ‘Eczacı Asistanlığı’ kursunun akademik takvimi ise bir hafta içerisinde belli olacak. Meslek kursunun 1 ya da 1,5 ay sürmesi bekleniyor. Eczacı Odası’nın, kursu başarıyla tamamlayanlara iş garantisi verdiği de öğrenildi.

‘Eczacı Asistanlığı’ Kursu kapsamında uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerle eczacıların ihtiyaç duydukları nitelikli eczacı asistanları yetiştirilecek. Sektörün yetişmiş personel ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra bu alanda kendini geliştirmek ve çalışmak isteyen vatandaşlara da istihdam imkânı sunulmuş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.