20 Haziran 2024 Perşembe

İYİ PARTİLİ ATAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MI?

İYİ Parti Kayseri Eski İl Başkanı Sebati Ataman, 7 Ocak 2023 de gerçekleşen il kongresini değerlendirdi. Kongrenin toy havasında geçtiğini belirten Ataman, 2023 seçimlerinde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

İYİ Parti Kayseri Eski İl Başkanı Sebati Ataman, partinin 7 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşen il kongresini değerlendirdi. 2 adayın yarıştığı kongrede yeni İl Başkanı Av. Tansu Şener olmuştu. Başkan Ataman, kongrenin toy havasında geçtiğini söyleyerek; “2017’de partimizin kuruluşundan beri çeşitli kademelerde içindeydik, son 30 ay boyunca da il başkanı görevindeydim. 7 Ocak 2023 tarihinde yaptığımız il başkanlığı seçiminde 2 aday vardı. Av. Tansu Şener Bey kazandı, kazandı demiyoruz biz de kaybeden olmaz. Delegelerimizin teveccühü ile il başkanı oldu, biz de bayrağı devrettik. Tabi 2 aylık bir süreçti bu kongreler, ilçe kongreleri, delege seçimleri ve il kongresi 20 tane seçim yaptık. En önemlisi çok şükür ki bizim kongrelerimiz bir toy havasında bir şenlik havasında geçiyor. Hiç kimsenin burnu kanamadan geçiyor, demokratik olarak geçiyor ve bunun sonucunda da bir arkadaşımız ya da bir yönetim kurulu belirleniyor. Diğer adaylarda hemen bu kongrenin sonucunda kendi açıklamalarıyla birlikte ‘Yeni başkanımızın emrindeyiz’ diyor. Biz de 7 Ocak’ta görevi devrettikten sonra şu anda partimizin, il başkanımızın, yeni yönetim kurulunun, ilçe başkanlarımızın emrinde olmaya devam edeceğiz bizim kültürümüz bu” şeklinde konuştu.

“İSTİŞARELER YAPTIK: MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAĞIM”

İYİ Parti İl Başkanlığı görevini 3 yıla yakın sürdüren Sebati Ataman’ın istifası sonrası milletvekili adayı olup olmayacağı merak konusu idi. Ataman, milletvekili aday adaylığı düşüncesi olduğunu açıklayarak; “Bir tavsiye kararı vardı. Genel İdare Kurulumuzun bu tavsiye kararına uyarak bende il başkanı adayı olmadım. Aday adayı olmam konusunda arkadaşlarımla, divanımla, yönetimimde ki arkadaşlarımla ve ailemle istişareler yaptık. ‘Evet niçin olmasın?’ dedik. Şimdilik dediğim gibi bu seçim sürecinin atmosferi başlar yine değerlendirilmelerimize bakacağız, büyüklerimize danışacağız ona göre bir aday adaylığı düşünüyoruz. Ama çok net bir şekilde söylüyorum 5 yıldır bu partinin içerisindeyim, herkes beni bilir bir hırsla davranan insan değilim. Partimiz ne görev verirse ne derse bugüne kadar nasıl çalıştıysak bundan sonra da öyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ MERAL AKŞENER’İ DE BAŞBAKAN YAPACAĞIZ”

2023 seçimlerinin tarihini değerlendiren Ataman, İYİ Parti’nin ‘Az kaldı’ sloganını hatırlatarak seçimlerin bir an önce yapılması gerektiğinin de altını çizerek; “Yani aslında baktığınızda bu ülkenin artık bu sistemle gitmeyeceğini görüyoruz. Aslında derhal seçim olmalı bir an önce olmalı. ‘Az kaldı’ diyorduk, biliyorsunuz bizim sloganımız haline geldi. ‘Ne zaman yaparlarsa önemli değil’ diyorduk. Sonuçta ‘AK Parti cenahlarından mevsim şartlarını düşünerek öne alabiliriz’ diyordu. Dün de mayıs ayı işaret edildi. Nisan sonu mayıs başı gibi olacağı görülüyor, buna göre bir çalışma da yapıldığı da belli. Biz bütün çalışmalarımıza zamanında erken daha erken baskın nasıl olursa olsun biz her türlü hazır idik ama tabi bu seçimlerin bir an önce yapılması özellikle ekonomik sıkıntıların çekildiği bu dönemde halkımızın rahatlaması açısından daha iyi olurdu. Süreci takip edeceğiz, bakacağız biz ‘Az kaldı’ diyoruz. Söylediğimiz bir şey var; 2023 yılı evet aslında bir tecelli Takdiri İlah-i olarak da görüyorum. 100. yılımıza giriyoruz Cumhuriyetimizin 100. yılında da Türkiye Cumhuriyeti’nde böyle bir seçim yapılması da anlamlı bir dönem diye düşünüyorum. Bizim için hiçbir şekilde sürpriz olmayan ama iktidar için çok büyük sürprizlerle, şoklarla dolu bir seçim olacağına inanıyoruz ve demokratik ortamda yapılacak seçimde ki biz bunun içinde aslında son derecede deneyimli hale geldik. Sandıklarımıza sahip çıkacağız, oylarımıza sahip çıkacağız ve birinci parti olmak için elimizden geleni yapacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener’i de Başbakan yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.