24 Şubat 2024 Cumartesi

KAPUZBAŞI’NDA YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yol çalışmaları tamamlanırken, dünyanın en büyük şelalelerinden Kapuzbaşı Şelalesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yol yapım çalışmalarına başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kayseri Valiliği olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte Kayseri’yi dünyaya tanıtmayı amaçlamaya yönelik faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda vatandaşların ve yerli yabancı turistlerin Soğanlı’yı ziyaret edebilmesine imkân tanıyan 7 metre genişliğindeki 2,4 kilometrelik yolda asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Toplam 3 milyon 992 bin 449 TL’ye mal olan Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yolda, 4 bin 200 ton asfalt kullanıldı.

KAPUZBAŞI’NDA YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Kayseri Valiliği’nin finansman destekleriyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesinin yapılmasının ardından, dünyanın en büyük şelalelerinden olan Kapuzbaşı Şelalesi’nin yol yapım çalışmaları başladı. Konu ile ilgili yaptığı açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine dört bir tarafı çeşitli tarih ve doğa güzellikleri, dolayısıyla turizm değerleriyle çevrili olan Kayseri’yi tüm dünyaya tanıtmanın gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi.


Kayseri’nin tanıtımına önem gösterdiklerini söyleyen Büyükkılıç, “İsteyen tarih turizmi için gelebilir, isteyen doğa turizmi için, isteyen sağlık turizmi dolayısıyla gelebilir isteyen inanç turizmi nedeniyle gelebilir. Adeta her gelen, her istediğini kadim şehrimizde, turizm kentimizde bulur. Eli boş dönmez. Bizler de bunun bilincinde hareket ediyor ve bu denli zenginlikler şehri Kayseri’mizin değerlerini gözetmeye çalışıyor, yerine göre gün yüzüne çıkarıyoruz, yerine göre tanıtıyoruz, geliştiriyoruz, paylaşıyoruz. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Valiliğimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele, tabi ki hükümetimizin bize sağladığı imkânlar dâhilinde düzenlediğimiz toplantı ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla dört bir tarafı turizm değeri olan Kayseri’mizi tüm dünyaya tanıtacağız, bunda da kararlıyız” şeklinde konuştu.
Büyükkılıç, ayrıca desteklerini esirgemeyen Vali Gökmen Çiçek başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.