21 Mayıs 2022 Cumartesi

KTO’DAN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK KAMPANYASI

Kayseri Ticaret Odası, kadına yönelik şiddet olaylarına karşı farkındalık kampanyası gerçekleştirdi. Fark et-Anla-Önle mottosuyla hazırlanan bir dakikalık kısa video, Kayseri’deki TV kanallarında yayınlatılarak kadına şiddetin insanlık suçu olduğu hatırlatıldı.

Kayseri Ticaret Odası, toplumsal sorunlara karşı hassasiyet göstermeye devam ediyor. Toplumsal ve küresel bir sorun olan Kadına yönelik şiddete farkındalık kampanyası ile dikkat çekildi.

Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi, AB Türkiye Delegasyonu desteği ile “Kadına Yönelik Şiddet” farkındalık medya kampanyası başlattı. “Fark et-Anla-Önle” mottosuyla hazırlanan bilgilendirme videosu, Kayseri’deki tüm yerel ve uydu televizyonlarda 7 gün boyunca yayınlandı.

Kampanya ile ilgi açıklamalarda bulunan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Kadınlara yönelik şiddet toplumsal ve küresel bir sorun. Şiddetin her türüne kalıcı son vermek, eşit, adil ve şiddetsiz bir gelecek ancak hepimizin ortak hareket etmesiyle mümkün.  Toplumsal bilincin yaygınlaşması ve çok daha geniş kitlelerin, sürecin içerisine dahil edilmesi açısından da önemli. Devletin tüm kurumlarıyla kadına şiddete karşı kararlı adımlar atmasının yanı sıra toplumun tamamının bu mücadeleye destek olması etkili sonuçlar verecektir. Seslerini duyurmaktan korkan mağdur kadınların sesi olabilecek her türlü kampanya bizim için çok değerli. Bizde Kadına Yönelik Şiddete karşı bir dakikalık bir video ile bir farkındalık oluşturmak istedik. “ dedi.

Avrupa Birliği’nin, Türkiye de cinsiyet eşitliği ve kadınlar hakkında yaptığı faaliyetlerin ve desteklerin tanıtıldığı video da kadına karşı şiddetin bir insanlık suçu olduğu hatırlatıldı.

Tüm televizyonlarda aynı anda yayına giren video, beğeni ile karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.