19 Nisan 2024 Cuma

MHP KAYSERİ’DEN KIZILAY KAYSERİ ŞUBESİ’NE ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ve yönetimi Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ve yönetimi Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli’yi ziyaret etti. Başkan İncetoprak’a MHP İl Yönetimi ve MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın eşlik etti. MHP’li heyeti Kızılay Kayseri Şube Başkan Cafer Beydilli ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan İncetoprak, yeni yönetimi tebrik ederek; “Yeni görevinizde şahsınıza ve yönetiminize başarılar diliyoruz. Kızılay bizim için gerçekten 154 yıldır hizmet veren bir kurumumuz. 154 yıl önce kurulduğunda yaralı askerimize ve hasta askerlerimize hizmet amacıyla kurulan bir kuruluşun bugünlere kadar gelmiş olması bizler için gurur kaynağı. Şahsınıza ve ekibinize bende ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli, yeni projelerini Başkan İncetoprak’a anlatarak şu ifadeleri kullandı; “1868 yılında kurulan Kızılay’ımız bugün 150 yılını aşmış bir durumda. Türkiye’nin en güvenilir geniş ağına sahip hem Türkiye içinde hem de dünyanın bütün ülkelerinde yaklaşık 200’yakın ülkede hizmet veren Kızılay’ımız Kayseri’de de elinden geldiğince bütün doğal afetlerde ilk önce halkımızın yanında olan bir kuruluşumuz. Normal zamanlarda da ihtiyaç sahiplerine yardım etmek üzere hazırdır. Buradaki amacımız şudur; zenginlerden almış olduğumuz bütün yardımları toparlayıp ihtiyaç sahiplerine dağıtmak. Bu konuda bütün halkımızın desteğini şu ana kadar güvenirliğini almış durumdayız. İnşallah bu güvenilirliği daha iyi bir yere getirmek için çalışacağız. Biz bu çalışmalarımızı yaparken din, dil, ırk, renk fark etmeden siyasi amaç gütmeden mazlum olan herkese yardım etmeye hazırız. Kayseri’de epey projelerimiz var. Buranın görünürlüğü ve ulaşımı biraz az olduğu için merkezde bir binaya geçmek istiyoruz. Meydan’da Ok Burcu denilen yerde restorasyon çalışmasına başladık. Yaklaşık bir ay gibi bir zamanda Kızılay’ın iletişim merkezini açacağız. Hastanemiz küçük geliyor, hastanemizi büyütmeyi düşünüyoruz. Bir başka planımız ise Kayseri, herhangi bir afette lojistik merkez olarak Adana, Ankara ve Malatya’ya bağlı. Yardımın gelmesi gecikebilir bu nedenle lojistik merkez için bir yer ayarladık, orayı depo yapacağız. Herhangi bir ihtiyaç halinde orayı ilk etapta hemen halkımıza yardım konusunda açacağız, yardıma koşacağız. Diğer projelerimiz biraz daha uzun vadeli daha sonraki süreçte açıklayacağız. Ben Adnan Başkanım ve yönetimin geldiği için teşekkür ediyorum”

Yapılan konuşmaların ardından Başkan İncetoprak’a Kızılay’ın yeleğini giydirildi. Başkan İncetoprak, gönüllülük esasına uygun şekilde üzerine düşen vazifeyi her zaman yapacaklarını ifade etti.

HABER: SERAP KAYHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.