16 Temmuz 2024 Salı

MHP KOCASİNAN KAÇEP, ‘SEVGİYE EVET’ SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) Kocasinan İlçe Başkanlığı, 25 Kasım Uluslararası Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla parti binasında ‘Sevgiye Evet’ semineri gerçekleştirdi. Katılımcı kadınlara şiddet sonrası yapılabilecekler ve KADES uygulaması anlatıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) Kocasinan İlçe Başkanlığı, 25 Kasım Uluslararası Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla parti binasında kadınlara yönelik ‘Sevgiye Evet’ semineri gerçekleştirdi. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM)’den Psikolog Esra Çelik ve Sosyal Çalışmacı Merve Kaleıoğlu Çağlar’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde kadınlara şiddet sonrası yapılabilecekler ve KADES uygulaması anlatıldı.

MHP Kocasinan İlçe KAÇEP Danışmanı Gülsüm Gökçe’nin düzenlediği seminere MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, Melikgazi İlçe KAÇEP Danışmanı Nuran Aral, ilçe yöneticileri ve kadınlar katıldı.

“KADINA ŞİDDETE HAYIR DEMEK YERİNE, KADINA SAYGIYA, SEVGİYE EVET”

Hiçbir kadını şiddetle yan yana görmek istemediklerini ifade eden MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın; “Bugün burada 25 Kasım, uluslararası kadına şiddetle mücadele günü dolayısıyla, kıymetli hanımefendilerle, Kocasinan Kadın, aile ve çocuk politikaları birim başkanlığımızın düzenlendiği kadına şiddetle mücadele semineri gerçekleştirdik. Bu seminerimizde, Kayseri aile sosyal politikalar il müdürlüğünden bir psikolog ve aile danışmanı bize eşlik etti. Kıymetli hanımefendilerimize çok güzel, bilgilendirici, konuşmalarda bulundular. Tabii biz kadına şiddet deyince, öncelikle bugünün ortaya çıkışından başlamak istiyorum. 25 Kasım kadına şiddetle mücadele günü 1999 yılında Birleşmiş Milletler tarafından bilhassa kadına şiddet kapsamında farkındalık oluşturma amacıyla kabul edilmiş bir gün. Tarihten günümüze baktığımız zaman aslında Türk kadınının maneviyatına, özüne tarihine döndüğü müddetçe aile, toplumsal ve kültürel yapımızın, daha doğru ilerleyeceğini düşünmekteyim. Kıymetli Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin de ifade ettiği gibi; ‘Kadına şiddet var ise ya medeniyet yoktur. Ya da tartışma altındadır. Zira Türk medeniyetine baktığımız zaman hakikaten kadına şiddetin oluşacağı bir durum gözükmüyor.’ Konuşmamın başında da bahsettiğim gibi, Türk toplumu, Türk aile yapısı, Türk erkeği, Türk kadını, tarihi seyir altında kadının kıymeti ve yeri ölçüsünde hayatını idame ettirip bir şekilde devam ederse, kadına şiddet konularının söz konusu olmayacağını düşünüyorum. Ama tabii ki biz bu özel ve anlamlı günde Milliyetçi Hareket Partisi olarak, kadına şiddet konusunda kadınlarımıza yönelik bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu farkındalık hususunda ise, şiddet anında ne yapmaları gerektiğini, özellikle KADES uygulaması, şiddet gören kadınlarımıza yönelik elektronik kelepçe uygulamasından bahsettik. Bu uygulamalar neticesinde istatistiklerde ne kadar azalma olduğunu gördük. İstatistikler sıfırlanana kadar mücadelemiz devam edecek. Biz hiçbir kadınımızı, ailemizi şiddetle yan yana görmek istemiyoruz. Kadına şiddete hayır demek yerine, kadına saygıya, kadına sevgiye evet diye bir kez daha ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Program sonunda MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, Psikolog Esra Çelik’e, MHP Kocasinan İlçe KAÇEP Danışmanı Gülsüm Gökçe ise Sosyal Çalışmacı Merve Kaleıoğlu Çağlar’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.