8 Aralık 2023 Cuma

PROF. DR. DERVİŞ KARABOĞA, ERÜ’DE ADAY ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından “Tanıtım Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Aday Öğrenciler Akademisyenler ile Buluşuyor” söyleşi programının bugün ki konuğu Yapay Zekâ ve Büyük Veri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Derviş Karaboğa oldu.

 Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi programına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay ile aday öğrenciler ve aileleri katıldı.

 Aday öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin konuşmacısı Yapay Zekâ ve Büyük Veri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Yapay Zekâ alanında ilk 100’de yer alan Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Derviş Karaboğa, yapay zekâ alanında Erciyes Üniversitesi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Derviş Karaboğa, “Yapay zekâ çok geniş bir saha. Çok genişten kastım şu; işin içerisinde tabi ki felsefe, biyoloji, matematik var. Çok fazla bilim sahasını ilgilendiren bir alan. Dolayısıyla oldukça geniş olmasının nedeni bu. Farklı alanlarda üzerinde çalışmalar, o alanlara dayalı geliştirilen modeller. Hem ortaya çıkan teorik çalışmalar açısından, hem de uygulama açısından çok geniş bir çalışma alanı” dedi.

 Aday öğrencilere Erciyes Üniversitesi’ndeki eğitim-öğretim olanaklarından da bahseden Prof. Dr. Derviş Karaboğa, “Erciyes Üniversitesi ülkemizin araştırma üniversitelerinden birisi. Erciyes Üniversitesi’ni tercih ederek burada eğitim almak Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birisin de okumak demektir” diye konuştu.

Etkinlik, Prof. Dr. Derviş Karaboğa’nın aday öğrenciler ile fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.