24 Şubat 2024 Cumartesi

SALCANLIER: “PROMOSYON GÜNCELLEMESİ İŞÇİLERİN MOTİVASYONUNU ARTIRACAK”

Türkiye Sağlık İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Soner Salcanlıer, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin promosyon ücretlerinin güncellenmesinin işçilerin motivasyonunu artıracağını söyledi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin enflasyona bağlı olarak maaşlarının eridiğini ifade eden Türkiye Sağlık İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Soner Salcanlıer, promosyon ücretlerinin güncellenmesi ile işçilerin ekonomik olarak rahatlayacağını ve motivasyonlarının artacağını söyledi. Yeni yönetimle Erciyes Üniversitesi işçilerinin promosyon güncellemesine yönelik aldığı kararların Türkiye Sağlık İş Sendikası Kayseri Şubesi tarafından olumlu karşılandığını belirten Salcanlıer; “2020-21 yılları içinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler için yapılan banka promosyonu ihaleleri ile emekçilere verilen ücretler, değeri kaybetmiş olup, malum dünya ve ülkemizde de ekonomik dalgalanma ve yüksek enflasyonun etkilerinden en çok etkilenen kesim olarak biz emekçiler olarak yaşamaktayız. Ama bankalar bu durumu avantaja çevirmiş durumdadır, bu bağlamda Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Türkiye Sağlık-İş Sendikası olarak Genel Merkezimizin Türkiye genelinde ekonomik araştırmalar sonucunda yakmış olduğu meşaleyi tüm illerde işverenlerce resmî yazışmalarımız ve görüşmelerimiz sonucunda promosyon güncelleme taleplerimiz bir çok kurum ve kuruluşlarda olumlu karşılandı. Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü yeni yönetiminin Prof Dr Fatih Altun Rektör hocamızın ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Oktay Özkan hocamızın çalışanlar lehine almış olduğu her türlü kararı Erciyes Üniversitesinde Yetkili işçi Sendikası olarak destekliyoruz, olumlu buluyoruz. Günümüz şartlarında yetersiz kalan banka promosyonu güncellemesinin çalışanların lehine olduğu taktirde çalışanları ekonomik olarak ferahlatacak ve motivasyonunu arttıracaktır. Çağrılarımıza kulak veren tüm işverenlerimize teşekkür eder saygılarımızı sunarız” dedi.

5 Yorum

 1. Soner bey Sizin sayenizde oldu bu iş, öz sağlıkiş olsaydı yapamazdı, zaten yönetimlerle birlik olup işçiyi ezen bir sendikadır kendileri.. her zaman türk sağlık işin ve Soner bey sizin elinize emeğinize sağlık.. sağlıcakla kalın

 2. Mahmut çavdar

  Elinize sağlık Soner bey yasasın Türkiye sağlık işçileri sendikası.
  Öz sağlık iş sendikası bir işe yaramaz, insanların gerçekten hakkını savunan sizlersiniz özsağlık değil.

 3. Hilal kaplan

  Türkiye’de ilk bu işi başlatan sizsiniz Soner bey yüreğiniz dert görmesin, özsağlık işe meydan bırakmayın onlar işçinin değil işverenin sendikası.ozellikle emre kocaman dan işçiye destek olmuyor sadece göz boyaması yapıyor.

 4. Değerli başkana düşlerinde dolayı teşekkür eder emeğini esirgemeyen yönetimine başarılar dilerim

 5. Dilinize sağlık..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.