16 Temmuz 2024 Salı

SARIOĞLAN BELEDİYESİ’NDEN ŞAHRUH HAMLESİ

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak Sarıoğlan İlçesi’nde bulunan tarihi Şahruh Köprüsü’ne ulaşımın rahatlatılması için alternatif köprü yapıldığını belirten Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, katkılarından dolayı yetkili kurumlara teşekkür etti. Başkan Ayyıldırım, yapılan alternatif yol ile Şahruh Köprüsü’nün etrafında yeni projelerin de olacağını söyledi.

Sarıoğlan İlçesi’nin tarihi Şahruh Köprüsü’ne ulaşımın kolaylaştırılması için yapılan alternatif yolların köprünün tarihi dokusunu korumak amaçlı yapıldığını söyleyen Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım; “Şahruh Köprüsü’nün yanındayız ve burası tarihi bir köprümüz. Yıllardır sorunu vardı ve tarihi koruyamıyorduk. Sağ olsun Kayseri Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız bir proje yaparak alternatif bir köprü yaptırdı. Şahruh Köprümüzün tarihi yapısını korumayı amaç edinerek, tarihi dokuyu kurtardık diye düşünüyoruz. İnşallah burayı da trafiğe kapatıp sadece halkımızın kullanımına açacağız ve tarihimizi daha iyi anlatacağız. Burası için hedeflerimizden bir tanesi de Şahruh Köprümüz ve alternatif köprümüzün arasına güzel bir sosyal tesis yaparak vatandaşımızın hizmetine sunmak olacak” dedi.

PROTOKOLDEN, İŞÇİMİZDE BİZDE MEMNUNUZ”

Geçmiş dönemlerde görev yapan belediye başkanlarının Sarıoğlan Belediyesi’ne milyonlarca borç bırakması üzerine, 2018 yerel seçimlerinde MHP’den aday gösterilerek Sarıoğlan Belediye Başkanı Seçilen Bekir Ayyıldırım, borçlu bir belediyeyi devralarak borç ödeme yanında çalışan personellerinde maaşlarını ödediklerini belirtti. İşçi sendikaları ile protokoller imzalan Başkan Ayyıldırım; “Biz borçlu bir belediye aldık ve hizmet etmek için buradayız. Borçlarımızı da yapılandırdık ve ödeme yapıyoruz tabi bu aşamada da Sarıoğlan için hizmetlerimiz devam ediyor. Tabi ilk geldiğimizde maaşımızı ödeyemeyecek durumdaydık çok şükür şu anda iyi durumdayız. Maaşlarımız ödeniyor, hizmetlerimizde hiçbir aksama yaşanmıyor. Bu süreçte diğer işçilerimize de diğer belediyeler oranında hatta biraz daha fazlası için bir sendikayla görüşerek zam yaptık, yapılan bu zamdan işçilerimiz de memnun biz de memnunuz. Yaptığımız işleri Allah rızası için yapıyoruz ve memleketimize bir getirinin peşindeyiz, inşallah Allah’ta bundan memnun olur bize yardımcı olur. İnşallah emek verdiğimiz Sarıoğlan’da güzel şeyler olacak” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZDEN SARIOĞLAN’A BİRAZ DAHA DESTEK İSTİYORUZ”

Borçlu belediyeyi devralan Başkan Ayyıldırım, Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunarak, TOKİ, Güneş Enerjisi Paneli projelerini duyurdu. Ayyıldırım; “Özellikle Büyükşehir Belediyemize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sarıoğlan’a gerekli destekleri veriyorlar ama biraz daha borçlu bir belediye oluğumuz için biraz daha ilgi göstermeleri bizim için çok önemli.  Sarıoğlan’ımız için yapmayı planladığımız projelerimiz bakanlık tarafından kabul edildi. Sarıoğlan’ımız için özellikle TOKİ projemiz var şu anda hazırlık aşmasında inşallah 2021’de temeli atılacak, güneş enerjisi paneli 2021 yılında başlayacak şu an iller bankasından kredi bekliyoruz” dedi.

HABER: SERAP KAYHAN

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.