26 Eylül 2023 Salı

ŞEKER MAHALLESİ’NE ANAOKULU MÜJDESİ: PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’ne bağlı Şeker Mahallesi’nde yaptırılacak anaokulunun yapımına ilişkin Kocasinan Belediyesi ve hayırsever Kadriye- Refik Şapcı arasında protokol imzalandı.

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’ne bağlı Şeker Mahallesi’nde hayırsever Kadriye-Refik Şapcı tarafından yaptırılacak olan anaokulu yapımına ilişkin protokol imzalandı. Kayseri Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve hayırsever aile adına Murat Şapcı katıldı. Kamu hizmetlerinin yürütülmesi konusunda destek sağlayan hayırseverlere teşekkür eden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın; “Kayserili hayırseverlerimiz; özellikle eğitim alanında, sağlık alanında ve ihtiyaç duyduğumuz birçok alanda yapmış oldukları hayırlarla kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çok büyük destek veriyorlar, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün Kocasinan ilçemizde çocuklarımıza yeni bir anaokulu kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Gerek hayırseverlerimizin yaptığı gerekse devletimizin imkanları ile yapmış olduğumuz okulları çok kısa bir sürede tamamlayarak 2022 yılı sonunda inşallah tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda son iki yıldır önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları Sayın Bakanlarımız, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve hayırseverlerimizle beraber çok önemli bir noktaya getirdik. Bu eğitim öğretim yılı başında tamamladığımız okullar var. Bunların da eğitime başlaması ile tekli eğitim hedefimizde çok önemli bir eşiği atlamış olacağız” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, anaokulunun Şeker Mahallesi’ne yapılacağını ifade ederek, bölgedeki ihtiyacı ciddi manada karşılayacağını belirtti.

“ŞEHRİMİZE GÜZEL BİR ESER KAZANDIRACAĞIZ”

Hayırsever Murat Şapcı ise anne ve babasının memleket hasretinin hiçbir zaman bitmediğini ifade ederek; “Annem ve babam, şehrimizdeki çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için böyle bir çaba gösterdiler. Onlar adına burada bulunmaktan çok mutluyum. İnşallah şehrimize güzel bir eser kazandıracağız” dedi.

Konuşmaların ardından, Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesi’ne yaptırılacak olan 6 derslikli anaokulu yapımına ilişkin protokol, Vali Günaydın, Başkan Çolakbayrakdar ve hayırsever Murat Şapcı tarafından imzalandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.