20 Haziran 2024 Perşembe

TOMARZA BELEDİYE’SİNDEN SİLAHLI SALDIRI HAKKINDA AÇIKLAMA

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin’e geçtiğimiz günlerde silahlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırı sonrasında Tomarza Belediyesi’nden basın açıklaması yapıldı.

Olay cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen Kayserililer buluşmasından sonra, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin’in evine döndüğü esnada gerçekleşti. Şahin, pazar gecesi Kayseri Tomarza’da bulunan evine döndü. Aracını park ettikten sonra aşağı inen Şahin’e 3 saldırgan tarafından pompalı tüfekle ateş edildi. Gerçekleştirilen saldırı sonrasında Tomarza Belediyesi tarafından basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında: “Bugün sabah saatlerinde Belediye Başkanımız Sayın Davut Şahin’in suikasta uğradığı, yaralandığı ve Hastanede tedavi görüyor gibi yanlış haberlerin yapılması üzerine bu açıklamaya gerek duyulmuştur. Belediye Başkanımız Sayın Davut Şahin Pazar akşam saat 20:45 sularında ikamet ettiği evin önünde aracından inerken silahlı saldırıya uğramış olup kendinde bir yaralanma söz konusu olmayıp aracında maddi hasar olmuştur. Saldırıyı düzenleyenler Emniyet Müdürlüğümüzce tespit edilmiş olup gerekli işlemleri emniyet müdürlüğümüzce yapılmaktadır. Saldırıyı düzenleyen şahıs iş yerinin yanında bulunan mülkiyeti Belediyemize ait olan taşınmazı talep etmiştir. Belediyemizin 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı hazır olmadığı için bu talebi yerine getirilememiştir, Belediye Başkanımızın sağlığı yerinde olup görevinin başındadır Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.