Çarşamba , Eylül 23 2020

Ülkücü öğrencilerden duvar yazısına tepki

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesinin duvarındaki ‘Torbacı 100 metre ileride’ yazısını gören öğrenciler, duvardaki yazıya olan tepkilerini yazıyı sprey boyayla silerek gösterirken, “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı çerçevesinde yürütülen uyuşturucu ile mücadelelerinin devam edeceğini belirttiler.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arka duvarında bulunan ve adeta suça davetiye çıkaran ‘Torbacı 100 metre’ yazısı görenlerin tepkisini çekti.

”TORBACI 100 METRE İLERİDE”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arka duvarında bulunan ve adeta suça davetiye çıkaran ‘Torbacı 100 metre’ yazısı görenlerin tepkisini çekti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arka duvarında, Teknik Anadolu Lisesi, İlköğretim okulu ve öğrenci yurtlarını da gören cephede bulunan ‘Torbacı 100 metre’ yazısı öğrencileri harekete geçirdi. Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Platformu tarafından duvardaki yazı silindi.

”UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

 Öğrenciler, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme sloganı çerçevesinde yürüttüğümüz uyuşturucu, sigara ve alkolle mücadele kapsamında duvarda ‘torbacıya 100 metre’ yazısının olduğunu gördük. Yazının özellikle kız öğrencileri rahatsız ettiğinin de farkına vardık. Okulda, evde, kafede oluşturduğumuz kamuoyu ile uyuşturucunun gençlere zarar verdiğinin farkına vardık ve yazıyı silmek için geldiğimizde birilerini rahatsız etmiş olacak ki yazıyı karalamak gibi bir çaba olduğunu gördük. Her şartta uyuşturucu ile mücadelemiz devam edecek.”

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

ERTAN TAŞTAN’DAN EĞİTİME DESTEK

Ertan Taştan Mülk Ofisi sahibi iş insanı Ertan Taştan, Sarız ilçesinde eğitim gören 8’nci sınıf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.