2 Temmuz 2022 Cumartesi

VALİ ÇİÇEK, GÖREVİNE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Kayseri’ye atanan Gökmen Çiçek, Valilik önünde karşılandı.

Afyonkarahisar Valisi iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Kayseri Valisi olarak atanan Gökmen Çiçek, kente geldi. Akşam saatlerinde Kayseri’ye gelen Çiçek, Valilik önünde tören mangasını selamladı ve kendisini karşılamaya gelenlerle selamlaştı. Törenin ardından ilk kez basın mensuplarının karşısına geçen Çiçek; “Bugün itibari ile Afyonkarahisar’dan ayrılıp Kayseri’deki görevime başlamış bulunmaktayım. Böyle bir şahsiyetli ilde böyle büyük bir ilde görevlendirildiğim için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür etmek istiyorum. Kayseri gerçekten Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi. Kayseri’de görev yapmak her insan için bir onurdur. Bunu sadece vali olarak değil, belediye başkanı olarak, kaymakam, memur, öğretmen olarak Kayseri’de görev yapmak her insan için önem ve şereftir. Türkiye için önemli olan bu şehre valilik görevi şahsıma tevdi edildiği için ayrı bir onur yaşıyorum. Bu şehirde görev yaptığım için onur ve gurur yaşayacağım” dedi.

Kayseri’nin tarihi öneme sahip olduğunu söyleyen Vali Çiçek; “Kayseri tarihiyle önemli bir şehir, burada Kayseri’nin dünyaya tanıtımına katkıda bulunmak istiyorum. Size burada gece gündüz çalışacağımın sözünü verebilirim. Beni halkın içinde göreceksiniz, sorunların içine gidebilen biri olarak göreceksiniz” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bugün itibariyle göreve şehit ailelerini ziyaret ederek başlayacağını söyledi. Şeffaf bir yönetim anlayışı içinde olacağını söyleyen Çiçek, Kayseri’nin bir evladı olmaya geldiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.