2 Temmuz 2022 Cumartesi

VALİ GÜNAYDIN’A DUYGUSAL VEDA

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Baş Müfettişliğine atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’a veda töreni düzenlendi. Törene Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları, Ülkü Ocakları ve Kamu-Sen’e bağlı sendikalar, gazi ve şehit ailelerinin kalabalık olarak katılması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Valiler Kararnamesi yayımlanmıştı. Kayseri’de yaklaşık 4 yıldır görev yapan Vali Şehmus Günaydın, yayımlanan kararname ile Mülkiye Baş Müfettişliğine atandı. Günaydın için Valilik önünde veda töreni düzenlendi.

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Vedat Öncel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, MHP İlçe Başkanları, MHP KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, MHP İl Başkanlık Divanı, Kamu-Sen’e bağlı tüm sendika başkanları, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ali Yavuz, çok sayıda gazi ve şehit ailesi, OSB Başkanları, Oda Başkanları, ASKF Başkanı Mutlu Önal, Belediye Meclis Üyeleri, İş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“GÖREVİM SÜRESİNCE FAYDALI İŞLER YAPMAYA ÇALIŞTIK”
Günaydın, Kayseri’de görev yaptığı sürece faydalı işler yapmaya çalıştığını söyleyerek; “Hepinizin bildiği gibi 2018 yılının kasım ayında şehrimizde göreve başladık. Bugünde görevimiz sona eriyor. Veda ederek Kayseri’mizden ayrılacağız. Bu görev sürem içerisinde gerçekten Kayserili hemşerilerimizin, siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin çok büyük desteğini gördüm. Gelen arkadaşlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Görev süresi içerisinde elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar, bildiğimiz kadar Kayseri’mize ve ülkemize faydalı işler yapmaya çalıştık. Biraz önce iş adamlarımızla görüştüğümüzde Kayseri’mizin potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha konuştuk. İnşallah geldiğimiz noktanın çok daha üzerine çıkarlar. Gerek üretimde gerek ihracatta geldiğimiz nokta iyi ama yeterli değil. Bunun çok daha iyisini başarabilecek bir Kayseri’miz var. Ülkemiz için Kayseri’miz çok önemli. Her zaman önemli olmuştur. Cumhuriyetten sonra uçak sanayisi ile başlayan sanayi hamlesi bugüne kadar aralıksız devam ediyor. Çok daha iyi olacak. Turizm ve tarım konusunda Kayseri’mizin çok büyük bir potansiyeli var ve bu böyle devam edecek. Özellikle pandemi döneminde basın mensuplarımızın verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu zorlu dönemde ilimizde uyumlu çalışmamız sayesinde vaka sayılarımızda ciddi bir artış olmadı. Dönemsel olarak olduğu zamanda çok kısa bir süre de aşağı düştü. Cumhurbaşkanımızın ‘benim rüya projem’ dediği Kayseri Şehir Hastanemizde de sadece ilimize değil civardaki illere de çok büyük katkı verdik. Bütün Kayserili hemşerilerimiz haklarını helal etsinler, benden yana da helal olsun” ifadelerini kullandı.


Valilik önünde gerçekleşen törene katılımın yoğun olması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.