16 Temmuz 2024 Salı

YAHYALI GENÇLERBİRLİĞİ SPOR, 20 HAZİRAN’DA YAZ OKULU STARTINI VERİYOR

Yahyalı Gençlerbirliği Spor Kulübü yönetici ve U-14 takımı futbolcuları, Hunat TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Açıkgöz’ü ziyaret etti. Çocukları sporda geliştirmeyi amaçladıklarını söyleyen yöneticiler, 20 Haziran Pazartesi günü yaz okullarına da start vereceklerini belirttiler.

Yahyalı Gençlerbirliği Spor Kulübü yöneticileri Ali Ramazan Bal, Yunus Emre Demirel ve U-14 futbol takımı Hunat TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Açıkgöz’e ziyarette bulundu. Yaptıkları ziyarette kulübün kuruluş amacı ve hedeflerinden bahseden Bal, Yahyalı’da gençleri Gençlerbirliği kulübü çatısı altında her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmaya çalıştıklarını belirtti. Yahyalı kadınlarına yönelik olarak kadın voleybol takımlarını faaliyete geçirdiklerini ifade eden Yahyalı Gençlerbirliği yöneticisi Yunus Emre Demirel ise, ilerleyen zamanlarda yeterli sponsor desteği bulmaları halinde başka branşlarda da faaliyet gösterebileceklerini söyledi.

“YAHYALI GENÇLERBİRLİĞİ SPOR ADINA ÇOK ŞEY ÜSTLENDİ”

En büyük arzularının profesyonel kulüplere futbolcu göndermek olduğunu söyleyen Ali Ramazan Bal; “Yahyalılar futbolu seviyor. Çünkü daha önce çocukların oynayabileceği böyle bir kulüp yoktu. A takıma Yahyalı’nın gençlerini yetiştirmek istiyoruz. Şu anda da Yahyalı Gençlerbirliği’ne çok güzel bir tepki var. Yahyalı’nın gençleri oynadığı için ismi de çok özel. Ayrıca, kadınlara yönelik voleybol takımımızı da kurduk. Yahyalı’da kadınlara yönelik spor alanı yoktu. Voleybolumuzu, Yahyalı Gençlerbirliği olarak tescilleyeceğiz. Tescilledikten sonra 150’ye yakın kız öğrencimizle beraber voleybol turnuvalarına başlayacağız. Yahyalı Gençlerbirliği önce belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz sayesinde Yahyalı’da spor adına çok şey üstlendi. Şu an Yahyalı Gençlerbirliği, 1.Amatör kümede A takım olarak yer alıyor. Yaş grubu olarak ise U-14 takımı ile mücadele veriyor. Ayrıca bizim 8 yaştan 22 yaşına kadar da öğrencilerimiz mevcut. Önümüzdeki sezonlarda da U-11, U-12 ve U-18 takımlarımızı faaliyete geçirme ihtimalimiz yüksek görünüyor. Şu an da 20 Haziran Pazartesi günü başlayacak bir yaz okulumuz mevcut. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile görüşerek yaz okulunu başlattık. Pazartesi günü inşallah hocalarımız ile birlikte start vereceğiz. Yahyalı Gençlerbirliği olarak ilk hedefimiz üst liglere tırmanmak ve mücadele vermek. En büyük hedefimiz Kayserispor ve profesyonel liglerdeki diğer takımlara oyuncu verebilmek. Bu gençlerin geleceğini kurtarabilmek istiyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için mücadele veriyoruz” dedi.

“BİZİM EN BÜYÜK HEDEFİMİZ GENÇLERİMİZİ EĞİTEBİLMEK”

Destek görmeleri halinde birçok branşta eğitimler verebileceklerini belirten Yunus Emre Demirel; “Yahyalı’mızın gençliğine yönelik olarak hem futboldan hem de voleyboldan yaz okulu açtık. Futboldan gençlerimizi 7 yaşından başlattık. 2015’e kadar doğmuş olan gençlerimizi alıyoruz. Gereken teknik ekibimiz ile gençlerimizin üstüne düşüp yardımcı olacağız. Aynı zamanda kadınlarımıza da yönelik olarak voleybolda da yaz okulumuzu açtık. Orada yine alımlarımızı yapıyoruz. Başvurularımız var. Başvurulara baya yoğun bir talep var. Sadece futbola yönelik bir ilgi vardı. Neden başka spor dallarına ait eğitimler olmasın dedik. Bu yüzden voleybol takımımızı açtık. Nasip olursa eğer başka branşlarda açarak gençlerimizi spora yöneltmeye çalışacağız. Şu anda Gençlerbirliği olarak ilk yılımız olmasına rağmen maddi açıdan çok zorlandık. Aşırı harcamalar yaptık. Yeniden bir kulübün sıfırdan kurulması, malzemesi olsun formaları olsun hepsi bize ağır yük oldu. Yeterli sponsor desteğini tam anlamıyla görmüyoruz. Çok sağ olsunlar arkamızda duran sponsorlar var ama durum çok zor. Beklentilerimiz var. Bizim en büyük hedefimiz gençlerimizi eğitebilmek. Bu yüzden bize ne kadar destek olabilirler ise biz de çocuklarımıza o kadar çok eğitim verebiliriz. Bize destek olsunlar gençlerimizi yetiştirelim. Allah yanımızda olanlardan da olmayanlardan da razı olsun diyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.