Pazar , Temmuz 5 2020

ZABITADAN, SEYYARA MEYDAN DAYAĞI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda seyyara göz açtırılmıyor. Seyyar satıcılara müdahaleler her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın seyyar satıcıların satış yapmasını yasaklama kararı alması üzerine belediye zabıtaları kararı uygulamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan video, milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve zabıtalar, halkın tepkisini çekmişti. Görüntülerde bir karpuz kamyonuna iş makineleriyle yapılan müdahale sonucunda karpuzlar parçalanmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı ise mağdur edilen seyyar satıcının zararını il teşkilatı olarak karşılamıştı.

Seyyar satıcılar haklarını aramak için belediyenin önünde eylem yaptılar. Suriyelilere verilen imkanların, kendilerine verilmediğini ifade ettiler. Fakat eylemden sonra da zabıtaların, seyyar satıcılara müdahalesi sürüyor. Kayseri, Talas’ta zabıtalar seyyar satıcıya meydan dayağı attı. O anları bir vatandaş cep telefonunun kamerasına saniye saniye kaydetti.

Hakkında Hunat TV

Sonraki

1966 TURAN SPOR, SEZON ÖNCESİ MORAL DEPOLADI

1966 Turan Spor Başkanı Murat Canitez, ertelenen ligler sonrasında ilk kez takımı topladı. Sezon öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.