8 Aralık 2023 Cuma
ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NCA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI BÜNYESİNDEKİ ASKER ŞAHISLARDAN FETÖ' NÜN MAHREM İMAMLARI İLE ÖRGÜT MENSUBU ASKERLERE YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONDA KAYSERİ'DE BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. (MUHAMMED KISIR/KAYSERİ-İHA)

Ankara merkezli FETÖ operasyonunda bir kişi gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ’ nün mahrem imamları ile örgüt mensubu askerlere yönelik düzenlenen operasyonda Kayseri’de bir kişi gözaltına alındı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ’ nün mahrem imamları ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü telefonlar ile kontörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 33 Üsteğmen, 3 Teğmen olmak üzere toplam 36 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Verilen karar sonrasında Ankara ve 17 ilde devam eden operasyonlar çerçevesinde Kayseri’de E.A., yakalanarak gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.