20 Haziran 2024 Perşembe

BAŞKAN TOK: “EĞİTİMCİ, EBEDİYETE HÜKMEDEN İNSANDIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında hayatını eğitime ve öğrencilerine adayan tüm eğitimcilerin gününü kutladı.

Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin bilinçli, kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabileceğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, eğitimcilerin, Türk Milleti’nin geleceğinin teminatı olduğunu söyledi. Dünyada her şeye değer biçmenin mümkün olduğunu, fakat öğretmenin eserine değer biçilemeyeceğini ifade eden Başkan Tok; “Yetiştirilen her öğrenci kıyamete kadar devam edecek olan bilgi ve eğitim zincirinin bir halkasıdır. Bu özelliği ile bir eğitimci ebediyete hükmeden insandır. Bir milleti bağımsız ve gelişmiş bir toplum olarak yaşatan da köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere ihtiyaç vardır. Toplumdaki her mesleğin oluşması ve gelişmesi öğretmenlerin elinden geçmektedir. Askerlik, adalet, ekonomi, hukuk, muhasebe, ziraat, hayvancılık, esnaflık, serbest meslek, zanaat ve sanat gibi ana meslek konularından oluşan bütün meslek dalları öğretmenler eliyle oluşur ve gelişir. Bu da demek oluyor ki Türk Milleti öğretmenler eliyle gelişecek ve yükselecektir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Gelecek gençlerin, gençler de öğretmenlerin eseridir. Bu vesile ile bir kez daha Türk Milleti’nin kıymetli öğretmenlerinin bu şerefli ve kutsal gününü tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.