24 Şubat 2024 Cumartesi

EYT’LİLER MÜCADELEYİ BIRAKMIYOR

Son günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için düzenlemenin yıl sonuna doğru Meclisin gündemine geleceğine dikkat çekiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in tek formül üzerinde durduklarını açıklamasının üzerine Kayseri EYT Dernek Başkanı İsmail Yılmaztürk, üzerinde durulan hiçbir formülü kabul etmediklerini ifade etti.

Son günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için düzenlemenin yıl sonuna doğru Meclisin gündemine geleceğine dikkat çekiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in; “Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT aralık ayı gibi gündeme gelir” sözleri üzerine Kayseri EYT Derneği açtığı stantta hiçbir formülü kabul etmediklerini belirttiler. Kayseri EYT Dernek Başkanı İsmail Yılmaztürk: “25 Eylül Pazar günü yapmış olduğumuz stant çalışmasını büyük ilgi ile gerçekleştirdik. Stant   çalışmamızda EYT’li kaderdaşlarımızı bilgiler verdik, ayrıca medyada yapılan haberlerde yanlış bilgiler bulunuyor. Biz EYT Federasyonu ve Kayseri EYT Derneği olarak hiçbir formülü kabul etmediğinizi ve biz EYT dernekleri ve federasyonu olarak unutmasınlar ki son EYT’li emekli olana kadar mücadeleyi bırakmayacağız. Bizlerin bir tek formülü var oda 08.09.1999 öncesi yasalar ne ise o şekilde emekli olmak istiyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.