23 Mayıs 2024 Perşembe

KAYSERİLİLER ÇİN AŞISINI YAPTIRMA KONUSUNDA İKİYE BÖLÜNDÜ

Koronavirüsün ülkemizde etkisini artırmasıyla beraber aşı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çin aşısı ve Alman aşı çalışmaları sonucunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den aşı alınacağını söyledi ve ülkemizde ilk olarak sağlık çalışanları daha sonra da vatandaşlara vurulacağı bilgisini verdi. Bunun üzerine Kayserili vatandaşlarda Çin aşısını yaptıracağını söylerken bir kısmı ise çekimser davrandı.

Ülkemizde korona virüs aşısını gönüllü olarak yaptırmak isteyen vatandaşların arasında Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’da yer aldı. Özkan, aşısının ilk fazında sadece baş ağrısı ile karşılaştığını söylerken ikinci fazda yan etkisinin olmadığını ifade etti. Bizlerde Hunat TV mikrofonlarını Kayseri halkına uzattık ve Çin aşısını yaptırma konusundaki kararlarını sorduk. Kayserililerin büyük çoğunluğu aşıyı yaptıracağını söylerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın salgın sürecini iyi yönettiğini belirterek teşekkürlerini iletti. Bakan Koca’nın hastane ortamında sağlık çalışanlarıyla birlikte ilk aşıyı kendisinin yaptıracağını söylemesi de vatandaşların güvenini tazeledi.

Koronavirüs aşısını yaptırmak isteyen Kayserililerin yanı sıra istemeyenler ise Türkiye dışından gelen aşıların güvenilir olmadığını ve kesinlikle yaptırmayacaklarını söyledi. Aynı zamanda aşı sayısının yetersiz olduğunu ifade edenlerde vardı.

HABER: HASAN MEMİŞ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.