8 Aralık 2023 Cuma

KAYSERİ’YE SAĞLIK ALANINDA BİR HAYIRSEVER PROTOKOLÜ DAHA

Kayseri’nin Kocasinan İlçesine bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesi’ne hayırsever Celal Küçükşahin’in katkılarıyla Aile Sağlığı Merkezi hizmet binası yapımına ilişkin protokol imzalandı.

Kayseri’de hayırseverlerin desteği ile vatandaşların ihtiyaç duyduğu kamu alanları yapımına ilişkin protokoller devam ediyor. Kocasinan İlçesine bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesine yapılacak Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının yapımını üstlenen hayırsever Celal Küçükşahin ile protokol imzalandı. Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile hayırsever Celal Küçükşahin katıldı.

Hayırseverlerin kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için destek ve katkı verdiklerini ifade eden Vali Günaydın; “Bugüne kadar birçok alanda önemli hayırlara imza atan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Kayserimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda kamu hizmetlerini daha iyi yürütebilmek için bu çalışmaları kurumlarımızla, belediyelerimizle devam ettiriyoruz. Gerek büyükşehir belediyemiz gerek ilçe belediyelerimiz, kamu kurumlarımız ihtiyaç duyulan bölgelerde eğitimden sağlığa birçok alanda hayırseverlerimizin yapmış olduğu tesislerle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyorlar” dedi.

Sağlık merkezinin planlama süreci ile ilgili çalışmaların tamamlandığını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar; “Kocasinan’ımız da ki bütün mahallelerimizin her bir noktasındaki aile sağlığı merkezlerinin gerek planlanması gerek hayırsever anlaşmaları gerekse şu anda yürütülmekte olan plan süreçleriyle ilgili çalışmaları tamamlamış vaziyetteyiz” şeklinde konuştu.

Aile Sağlığı Merkezi yapımına katkı sunan hayırsever Celal Küçükşahin ise yapılan hizmetlerin vatandaşlara ve devlete hayırlı olmasını temenni ederek, tesisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Kocasinan İlçesi Erkilet Osmangazi Mahallesine yapılacak olan Celal-Aysel Küçükşahin Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımına ilişkin protokolü Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, hayırsever Celal Küçükşahin birlikte imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.